GTX 1650 SUPER ve i5-3470 darboğaz yapar mı?

Sistemali

Femtopat
Ve darboğaz olursa herhangi bir donanıma zarar verir mi? Yoksa sadece performansı mi düşürür?
Anakartim H77M, işlemci i5-3470. Ekran kartı da GTX 1650 Super alacağım. Sisteme uygun güç kaynağı tavsiye eder misiniz?

Darboğaz zarar vermez fakat performans aşırı düşer. 100 FPS alacağına 50 alırsın o da arada 20-30 a düşer oyun keyfini baltalar. 550 Watt alırsan ileriye dönük olur.

%20 civarında bir darboğaz olur gibime geliyor. Ama darboğaz olması donanımsal bir sorun yaratmayacaktır. İşlemci sıcaklarında aşırı yükselme olmuyorsa problem olmaz.

Performansını düşürmez sadece ekran kartının tam performansını alamazsın. Yanlışım yoksa i5 3470'in son taşıyabildiği GTX 1050 Ti.

Eğer param olursa ve iyi bir indirim yakalarsam işlemci de değiştirmeyi planlıyorum yavaş yavaş o yüzden 1050 Ti almam ve 1500TL verdiğim paraya acırım doğrusu darboğaz yapacağını tahmin ettim fakat donanıma zarar verir mi korkusu vardı içimi rahatlattıniz teşekkürler.

Ve darboğaz olursa herhangi bir donanıma zarar verir mi? Yoksa sadece performansı mi düşürür?
Anakartim H77M, işlemci i5-3470. Ekran kartı da GTX 1650 Super alacağım. Sisteme uygun güç kaynağı tavsiye eder misiniz?
Videolarda %10 ile %20 arasında değişiyor. Zarar vermez ama 10-20 FPS kaybı yaşarsın oyuna göre.

Sıkıntı şu darboğaz olduğu zaman düşüşler aşırı olur. Normalde 80 FPS alabilecek iken %1 ve %0.1 FPS değerlerindeki düşüş oyun keyfini baltalar. 1050Ti performansı alabileceğiniz bir kartta arada 1050 performansının altına düşüş olur. Bu takılmalar online oyunlarda ölümcül olabilir :D

Eğer param olursa ve iyi bir indirim yakalarsam işlemci de değiştirmeyi planlıyorum yavaş yavaş o yüzden 1050 Ti almam ve 1500TL verdiğim paraya acırım doğrusu darboğaz yapacağını tahmin ettim fakat donanıma zarar verir mi korkusu vardı içimi rahatlattıniz teşekkürler.
Zaten GTX 1050 Ti almamalısın o konuda hem fikiriz :D. Hiç bir sıkıntısı olmaz bende yer yer kendi sistemimde darboğaz yaşıyorum. En kötü DSR ile 2K çözünürlüğe çekip darboğazı hafifletebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı