Çözüldü GTX 1650 Ti Battlefield 1 düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Chimonto

Hectopat
Daha fazla  
BF1'de düşük GPU kullanım sorunum var. %50-60 arası takılıyor hatta bazen 40'lara düşüp FPS düşmesi yaşatıyor. GPU kullanımı yükseldiği zaman FPS değeri de yükseliyor. Başka bir oyunda böyle olmuyor %100'de çalışıyor GPU. Ayarları Ultra'da da Low'da da kullansam FPS neredeyse değişmiyor ve durum aynı. Sizce neden olabilir?

• ASUS TUF FA506II laptop.
  • Ryzen 5 4600H.
  • 8 GB RAM 3200 MHz.
  • GTX 1650 Ti.

Çözüm
Ben ve arkadaşımda yaşadık Ultra'da %100 kullanıp 30FPS veriyordu format attim BIOS'tan ama dikkat et BIOS'tan Ultra'da 60FPS onuyorum.

RAM'in düşük bir kere 10gb+ RAM kullanır BF oyunları tek çare format öyle söyleyeyim bende çok uğraştım tek çözüm format yani ben orta grafiklerde 45 FPS alıyordum formattan sonra Ultra'da 60FPS ortada 80fps+ alıyorum ama şimdi Watch Dogs 2 de aynı sorun var bende formatla da uğraşmak istemiyorum ne yapacağım bilmiyorum biraz daha araştır format atmadan istersen son çözümün format olsun ama BIOS'tan normal Windows 10 sıfırlamadan yaparsan düzelmeyebilir.

Sorunu çözdüm. 8 GB RAM takviyesi yaptım FPS beklediğimden daha fazla arttı. Her oyunda sorunum düzeldi, yardımlarınız için teşekkür ederim. Yöneticiler konuyu kapatabilir mi?
BF1'de düşük GPU kullanım sorunum var. %50-60 arası takılıyor hatta bazen 40'lara düşüp FPS düşmesi yaşatıyor. GPU kullanımı yükseldiği zaman FPS değeri de yükseliyor. Başka bir oyunda böyle olmuyor %100'de çalışıyor GPU. Ayarları Ultra'da da Low'da da kullansam FPS neredeyse değişmiyor ve durum aynı. Sizce neden olabilir?

• ASUS TUF FA506II laptop.
  • Ryzen 5 4600H.
  • 8 GB RAM 3200 MHz.
  • GTX 1650 Ti.
FPS drop sebebi RAM darboğazı olabilir. 8GB RAM o oyun için biraz yetersiz kalıyor. Hele de 2GB işlemciye ayrıldıysa yani 6GB RAM varsa daha da fazla sorun oluyordur.

CPU kullanımı kaç oluyor? Darboğazdan şüphelendim.
CPU kullanımı da hemen hemen aynı oluyor.
Hocam Resolution Scale'yi 125 yap çözülür.
deneyeceğim, teşekkürler
FPS drop sebebi RAM darboğazı olabilir. 8GB RAM o oyun için biraz yetersiz kalıyor. Hele de 2GB işlemciye ayrıldıysa yani 6GB RAM varsa daha da fazla sorun oluyordur.
ram yetersiz geliyo olabilir ben de düşündüm ama 8 ramle rahat 50 60 fps oynayan arkadaşım var bilemedim.

RAM darboğazı olacağını sanmıyorum. Sistemin sıcaklık değerlerini kontrol edin frekans düşüklüğü olabilir.

Hocam Resolution Scale'yi 125 yap çözülür.
bu resolution scale'i yükseltince bi nebze daha kullanım artıyor ama hâlâ ara ara droplar be gpu kullanımı düşmesi var
RAM darboğazı olacağını sanmıyorum. Sistemin sıcaklık değerlerini kontrol edin frekans düşüklüğü olabilir.
sıcaklık normal 70 civarı takılıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı