Çözüldü GTX 1650 Ti i5 10300H sistemde Steam PUBG ranklı maçta FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar PUBG ranklı maçın ortalarında FPS çok düşüyor ve drop giriyor.
Sistem.
GTX 1650 Ti.
i5 10300H.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
*Sorunu çözebildin mi kanka ben de aynı sorundan muzdaribim ekran kartını her seferinde güncel tutuyorum ama sorun hep devam ediyor. Yardım edersen sevinirim
Grafik ayarlarını yükselt.
Sorun düşük ekran kartı kullanımı.
İlginçmiş bazı darboğaz yaşayan insanlarda işlemci 100 de 100 kullanılıp ekran kartı 100 de 60 70 kullanıyor bunun sonucu FPS düşmesi oluyor. Yani oyunlarda da 100'ünü kullanabiliyor.

Bu durumu darboğaz ile karıştırmamak gerekir. Yük işlemcinin üzerinde olduğu zaman optimizasyonu kötü bir oyunda FPS droplar olası.

Bu durumu darboğaz ile karıştırmamak gerekir. Yük işlemcinin üzerinde olduğu zaman optimizasyonu kötü bir oyunda FPS droplar olası.
Neden bir çekirdeğe fazla yük biniyor zorlanma durumunda hepsinin eişt paylaşması gerekmez mi yükü
Bu dediğiniz render programlarında olur. Oyunlarda tek çekirdek performansı etkiliyor. Tam açıklamasını bilmemekle beraber bu durum böyle.
Bi de benden kötü işlemcisi ve ekran kartı olan arkadaşlarım bu durumu yaşamazken benim yaşamam can sıkıcı

Neden bir çekirdeğe fazla yük biniyor zorlanma durumunda hepsinin eişt paylaşması gerekmez mi yükü

Bi de benden kötü işlemcisi ve ekran kartı olan arkadaşlarım bu durumu yaşamazken benim yaşamam can sıkıcı
Biraz Laptoplara özgü gibi masaüstünde çok sıkıntı yaşayan görmedim. Fakat marka model fark etmiyor. Yükü işlemciden ekran kartına çekmediğiniz sürece fps drop yaşayacaksınız. Grafikleri arttırdığınız zaman FPS 100-120 ler den 90-80 e iniyor fakat 50-60 lara düşmüyor hiç bir zaman.

Biraz Laptoplara özgü gibi masaüstünde çok sıkıntı yaşayan görmedim. Fakat marka model fark etmiyor. Yükü işlemciden ekran kartına çekmediğiniz sürece fps drop yaşayacaksınız. Grafikleri arttırdığınız zaman FPS 100-120 ler den 90-80 e iniyor fakat 50-60 lara düşmüyor hiç bir zaman.
Bende de 1650 ti var PUBG yi ulturada oynayınca 60 fps veriyor. Yüskekte oynayınca 80 fps oluyor ama rankedda fps düşüyor. Ne gıcık bi durum iyi sistemle fps drop girmesi. İlginç bi durum pubg lite da var. fps i 140 sınırı koyuyorum. Ayarları en düşükte kullanınca sprey atarken fps 50 lere kadar iniyor. ama ulturada 140 fps sabit veriyor. Bu soruna ne demeli işlmeci 140 fps i veriyor sonuçta düşük ayarda neden veremesin.
Kardeş control center dan performans modunu güç tasarrufuna alırsan PUBG de kasmalar gidiyor. Denemeni öneririm

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı