GTX 1650 Ti ile RTX 3060 farkı 4000 liraya değer mi?

Bütçe
11000

Umut Basri

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Mühendislik ihtiyaçlarım için bir bilgisayar alıyorum. Simens nx, Solid, ansys, AutoCAD vb programlar kullanacağım. Bu programların yanında i racing, a setto Corsa, foraza Horizon gibi oyunlar oynamak istiyorum. Genel olarak çok oyun oynamam ama mesela hoşuma giden bir oyun çıkınca da bu oyunu oynamak isterim (örneğin. RDR 2). Bu amaçla.
Bu bilgisayarı almak istiyorum fakat baktığımda 1650 Ti eski bir ekran kartıymış. Bu ekran kartı şimdilik yetersiz kalmasa da sonrasında benim için yetersiz kalır mı? Oyunları düşük kalitede oynamaya alışkınım fakat o kadar para vermişken üstünü tamamlayıp
Bunu mu almalıyım kararsız kaldım. Ekran kartından korkmamın nedieni yarış simülasyon oyunları ekran kartına yükleniyor bu anlamda bende 1650 Ti kuşku uyandırdı.

Diğer bilgisayar önerilerine açığım. Bilgisayara veremek istediğim para 11000 lira bu fiyatın üzerine biraz daha çıkabilirim ama isteğim sınırın bu fiyat olması.
Ayrıca şu ürünlerde hoşuma gitti fakat teknik servislerinden korktuğum için çok yanaşmadım siz ne dersiniz?

Cevap veren yardım eden herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sizi çok zorlamayacak ise 3060 alınmaya değer. Özellikle Forza Horizon 4'de büyük bir performans farkı olur. (Örnek: 1650Ti ile 70-75 alıyorsanız;3060 ile 140-150 alırsınız.) Ancak attığınız Monster modelleri iyi değil. @Akari hocamın önerdikleri daha mantıklı olur.

Attığınız iki Monster modeli iyi değil. Önermiyorum.

Ben olsam RTX tercih ederdim her şeye yeter şimdi herkes bana olumsuz yorum atacak biliyorum ama o oyunlara o sistem (RTX 3060) yeter.

Merhabalar,

Mühendislik ihtiyaçlarım için bir bilgisayar alıyorum. Simens nx, Solid, ansys, AutoCAD vb programlar kullanacağım. Bu programların yanında i racing, a setto Corsa, foraza Horizon gibi oyunlar oynamak istiyorum. Genel olarak çok oyun oynamam ama mesela hoşuma giden bir oyun çıkınca da bu oyunu oynamak isterim (örneğin. RDR 2). Bu amaçla.
Bu bilgisayarı almak istiyorum fakat baktığımda 1650 Ti eski bir ekran kartıymış. Bu ekran kartı şimdilik yetersiz kalmasa da sonrasında benim için yetersiz kalır mı? Oyunları düşük kalitede oynamaya alışkınım fakat o kadar para vermişken üstünü tamamlayıp
Bunu mu almalıyım kararsız kaldım. Ekran kartından korkmamın nedieni yarış simülasyon oyunları ekran kartına yükleniyor bu anlamda bende 1650 Ti kuşku uyandırdı.

Diğer bilgisayar önerilerine açığım. Bilgisayara veremek istediğim para 11000 lira bu fiyatın üzerine biraz daha çıkabilirim ama isteğim sınırın bu fiyat olması.
Ayrıca şu ürünlerde hoşuma gitti fakat teknik servislerinden korktuğum için çok yanaşmadım siz ne dersiniz?

Cevap veren yardım eden herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Hocam size göre seçim yapmalısınız, ben çok oyun oynayan biriyim ve 1650ti aldım. RDR2 tamamen yüksekte 35-45 fps arası aldım bana yetti de arttı, fakat siz ben ultra oynamak istiyorum görüntü kalitesi yüksek olmalı diyorsanız ve bütçe var ise alabilirsiniz. İleride çıkan oyunları güncel şekilde oynamak istediğinizi gördüm o zaman daha yüksek bir karta yönelmelisiniz. Ben olsam mühendislik için ryzen 7 4800h ara sıra da oyun oynayıp kafa dağıtmak istiyorum diyorsanız bütçe de var rtx2060 ikilisini tercih ederdim. Tabii ki bu benim fikrim.
Bu olabilir mesela fakat Asusun bu modeli hakkında pek bir bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı