GTX 1650 Ti ile RTX 3060 farkı 4000 liraya değer mi?

Bütçe
11000
Hocam size göre seçim yapmalısınız, ben çok oyun oynayan biriyim ve 1650 Ti aldım. RDR2 tamamen yüksekte 35-45 FPS arası aldım bana yetti de arttı, fakat siz ben Ultra oynamak istiyorum görüntü kalitesi yüksek olmalı diyorsanız ve bütçe var ise alabilirsiniz. İleride çıkan oyunları güncel şekilde oynamak istediğinizi gördüm o zaman daha yüksek bir karta yönelmelisiniz. Ben olsam mühendislik için Ryzen 7 4800H ara sıra da oyun oynayıp kafa dağıtmak istiyorum diyorsanız bütçe de var RTX2060 ikilisini tercih ederdim. Tabii ki bu benim fikrim.
Bu olabilir mesela fakat ASUS'un bu modeli hakkında pek bir bilgim yok.

Hocam bu laptop ısınma sorunlu.

Beklentinize bağlı. Eski oyunlarla takılıyosanız gayet yeter 1650Ti. Ben şahsen laptoplarda sırf az ısınsın diye üst seviye donanımlar(10k üstü) tercih etmiyorum.

Öncelikle cevap veren herkese tekrar teşekkürler. Benim öyle çok oyun oynadığım yok oynarsamda düşük grafik falan fark etmez bana( 2014'e kadar 10 sene düşük grafik GTA SA oynadım bu konuda talimliyim :) ) bu koşullarda beni 1650 Ti da götürebilir. Fakat Lenovo ile Monster arasında kalmış durumdayım. Attığım Monster bilgisayarlaraa kötü demişsiniz rica etsem bunu nedenleriyle açabilir misiniz?

Bu bilgisayar gerçekten güzel gözüküyor. Fkat Lenovo'nun servisinde de problem varmış doğru mudur? Siz Lenovo mu Monster mı tercih ederdiniz. Ayrıca Lenovo da böyle bir seçenekte mevcut;

Attığınız iki Monster modeli iyi değil. Önermiyorum.
Niçin iyi değil açıklarsanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Bende şuan olmasada önümüzdeki ayarlarda bir gaming laptop almak istiyorum ve en fazla

ile

arasında kaldım. Sebebi ise şu , rayzen 7 4800 çok iyi bir işlemci 1650ti her oyunu 1080p de açabilecek bir ekran kartı fakat..

1650ti ile 3060m arasında neredeyse 2 kata yakın performans farkı gözüküyor arada 2.500 TL fark var ve o farkı ödeyip 3060lı bir makına alıp en az 4-5 sene kafa rahat olabilir.

Monster ile alakalı tüm yorumları okudum ve 2 durum var.

Eğer kornik sorunlu bir monster a denk gelmezseniz makına süper.
Eğer kronik sorunlu bir makınaya denk gelirseniz herşey problemli
ama bu diğer markalarda da oluyor örnek ben lenovo z500 çıktığı dönem en güçlü cpu lu olanını almıştım ve gelen makına kronik sorunlu cıktı , sonra iade ettim yenisini aldım ondada sorun çıktı

daha sonra sorunu yazılımsal olarak çözdüysem de normal kullanıcı için kötü bir tecrübe.

Muhtemelen 3060 alıp bir sorun çıkarsa iade ederim.

Bende şu an olmasa da önümüzdeki ayarlarda bir Gaming laptop almak istiyorum ve en fazla.

İle.

Arasında kaldım. Sebebi ise şu, Ryzen 7 4800 çok iyi bir işlemci 1650 Ti her oyunu 1080p de açabilecek bir ekran kartı fakat.

1650 Ti ile 3060M arasında neredeyse 2 kata yakın performans farkı gözüküyor arada 2.500 TL fark var ve o farkı ödeyip 3060'lı bir makine alıp en az 4-5 sene kafa rahat olabilir.

Monster ile alakalı tüm yorumları okudum ve 2 durum var.

Eğer kornik sorunlu bir Monster'a denk gelmezseniz makine süper.
Eğer kronik sorunlu bir makınaya denk gelirseniz her şey problemli.
Ama bu diğer markalarda da oluyor örnek ben Lenovo Z500 çıktığı dönem en güçlü CPU'lu olanını almıştım ve gelen makine kronik sorunlu cıktı, sonra iade ettim yenisini aldım onda da sorun çıktı.

Daha sonra sorunu yazılımsal olarak çözdüysem de normal kullanıcı için kötü bir tecrübe.

Muhtemelen 3060 alıp bir sorun çıkarsa iade ederim.

Ben malzeme kalitesi ve diğer bütü şeyler için.

Lenovo'nun Legion 5'ini alacağım 3060 isterdim ama zaten çok oyun oynayan biri değilim. Bu nedenle böyle bir tercih yaptım bu arada MediaMarkt Ideapad'in fiyatını 1 günde 1000 lira arttırmış mecbur Legion 5 alıyorum :) güzel bir mecburiyet oldu.

Geçen ay 3060'Lı MSI 12.500 TL idi , şimdi hiç bir yerde stok yok. Zaten bu işleri önceden planlama ile almak yanlış para elde olunca o an ki en iyi fiyat performansa bakmak lazım.

Bu arada 3060 ile 2060 arasında %20 performans farkı var yani 1650ti ile olduğu gibi 2 kat yok.

Legion düşünülebilir aslında.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı