GTX 1650 Ti laptop BIOS güncellemesi sonrası oyunda 95 derece oluyor

Probhett

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1650 Ti
İşlemci
i5-10300H
Merhaba,

Laptop kullanıyorum, bakım için servise göndermiştim ve yeni servisten geldi. Temizlik yapmışlar BIOS güncellemişler dediklerine göre fakat PC geldiğinden beri anormal derecede fazla ısınıyor. Servise göndermeden önce bile bu kadar ısınmıyordu. Boştayken ortalama 70 civarında seyrediyor ama oyuna girince anında 90-95 civarına fırlıyor. Az önce 10 dakika AC Valhalla denedim 95'ten aşağı çok nadir düştü. Yeni bakım yapıldığı halde neden bu kadar ısınıyor acaba bir bilgisi olan var mı? Bu ısınma sorunu nedendir ve nasıl düzeltebilirim? Eskiden bu kadar ısınmazdı, BIOS ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Tekrar servise yazın, bakım için değil garanti kapsamında inceleme isteyin. Muhtemelen hatalı bir işlem yapılmıştır, düzeltirler.

servisten gelmesi 2 hafta sürdü tekrar göndersem gene 2 hafta sürecek muhtemelen :D en son çare o gibi görünüyor ama.

az önce farkettim valhalladayken şarjdan çekince sıcaklık 96'dan birden 66 ya felan düştü ve fanlar yavaşlamaya başladı. 30sn sonra tekrar sarja taktım anında 90+ çıktı fanlar hızlandı. sorun şarj aletinde vs olabilir mi acaba? bununla ilgili de konu açacağım şimdi

servisten gelmesi 2 hafta sürdü tekrar göndersem gene 2 hafta sürecek muhtemelen :D en son çare o gibi görünüyor ama.

az önce farkettim valhalladayken şarjdan çekince sıcaklık 96'dan birden 66 ya felan düştü ve fanlar yavaşlamaya başladı. 30sn sonra tekrar sarja taktım anında 90+ çıktı fanlar hızlandı. sorun şarj aletinde vs olabilir mi acaba? bununla ilgili de konu açacağım şimdi

Hayır onunla alakası yok. Şarjda iken bilgisayar tam güçte çalışır iken çıkardığın zaman ne kadar ultra performans modunda olursa olsun tam güç kullanamazsın. Şarjdan çıkardığın zaman otomatik olarak güç kıstı o yüzden derecen düştü normal.

performans düştüğünü biliyorum da genede o kadar fark etmesi enteresan geldi ondan acaba dedim. hem ondan hem de boştayken de şarjda takılı kalınca gereksiz ısınıyor fan çalışıyor. ikisi birden olunca olabilir mi dedim

Servisten gelmesi 2 hafta sürdü tekrar göndersem gene 2 hafta sürecek muhtemelen :D en son çare o gibi görünüyor ama.

Az önce fark ettim Valhalla'dayken şarjdan çekince sıcaklık 96'dan birden 66 ya falan düştü ve fanlar yavaşlamaya başladı. 30sn sonra tekrar sarja taktım anında 90+ çıktı fanlar hızlandı. Sorun şarj aletinde vs olabilir mi acaba? Bununla ilgili de konu açacağım şimdi.

Yok hocam üzgünüm göndermeden çözmeniz mümkün gözükmüyor. Şarj aletinde sorun yok, her laptopta öyle oluyor.

anladım hocam, o zaman mecbur geri yollayacağım. Teşekkür ederim

edit: kontrol merkezinden power saving moduna alınca 70 civarlarına düştü sıcaklık, fazla fps kaybı da yok, rahatça oynatıyor

Son düzenleme:
Anladım hocam, o zaman mecbur geri yollayacağım. Teşekkür ederim.

Edit: Kontrol merkezinden Power saving moduna alınca 70 civarlarına düştü sıcaklık, fazla FPS kaybı da yok, rahatça oynatıyor.

Power saving modunda işlemci hızı çok düşüyor, idarelik kullanılır tabii ama gene de bir ara gönderin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı