Çözüldü GTX 1650 Ti laptop eski performansında çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YekcanPro

Hectopat
RAM
8,00 GB (kullanılabilir: 7,36 GB)
SSD veya HDD modeli
512 GB Micron MTFDHBA512QFD SSD
Ekran kartı
Nvidia Geforce GTX 1650 ve AMD Radeon(TM) Graphics
Anakart
82K2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600H with Radeon Graphics 64 bit
Bu bilgisayarı ben nisan 2022 ayının sonlarına doğru almıştım. İlk aldığım günde ve o haftada Valorant oyununda 250 civarı bir FPS değeri alıyordum. Şimdi ise 120 civarında bir değer alıyorum. NVIDIA Denetim Masası'ndan genel ekran kartını 1650 Ti ayarladım, onun dışında herhangi bir ayara dokunmadım. Bilgisayarım laptop ve sistem özellikleri aşağıda vardır. İşletim sistemim Windows 11.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başka yolu yok mu onun ya ben o kadar süre bilgisayarsız duramam çünkü ya da overclokla falan zarar verir mi ekran kartıma.

OC PC'ye zarar vermez ama bunu yapmaniz bilgisayarinizin isisini daha fazla artiracakti pcsiz yapamam diyorsaniz ekraninizda PC'nin verdigi FPS'nin altinda bir yenileme hizi varsa oyle devam edin derim.
Bu bilgisayarı ben nisan 2022 ayının sonlarına doğru almıştım. İlk aldığım günde ve o haftada Valorant oyununda 250 civarı bir FPS değeri alıyordum. Şimdi ise 120 civarında bir değer alıyorum. NVIDIA Denetim Masası'ndan genel ekran kartını 1650 Ti ayarladım, onun dışında herhangi bir ayara dokunmadım. Bilgisayarım laptop ve sistem özellikleri aşağıda vardır. İşletim sistemim Windows 11.
Bilgisayarı servise gönderin bakım yapsınlar.

Düzelmez ise sorun var diyerekten servise yollarsınız.

Her 2 ayda bir bakım yaptırmanızı termal macun vesaire yenilemenizi öneririm

Artı -5 Eksi

Win.

Servislik bir durum olmayabilir Valorant'tan FPS'ni 120 civarlarinda kisitlamis veya grafiklerini artirmis olabilirsin eger bunlar yaptiysan ve olmadiysa format atmani eger hala ayniysa servise gitmeni oneririm.

Her 2 ayda bir bakım yaptırmanızı termal macun vesaire yenilemenizi öneririm
Laptop kullanıcıları için 2 ayda açmak çok gereksiz.
7-8 ay olması gerek en az.
Sıcaklık değerlerini atar mısın?

Win.

Servislik bir durum olmayabilir Valorant'tan FPS'ni 120 civarlarinda kisitlamis veya grafiklerini artirmis olabilirsin eger bunlar yaptiysan ve olmadiysa format atmani eger hala ayniysa servise gitmeni oneririm.
Valorantın ayarlarında bir sıkıntı yok göremedim. Başka bir yerden kısıtlama gibi bir şey var mı. Fakat fps sürekli değişiyor sabitte değil kısıtlama değil bu yani. Ekran kartında herhangi bir ayar var mı peki hızlandırabilecek. Daha yeni format attım 1 ay önce falan format konusunda da problem yok. Aldığımdan birkaç gün sonrasında zaten sorun çıkarmaya başladı böyle. ve OBS den 1080p60fps 20000 bitrate hızında kaydederkende herhangi bir sorun çıkarmıyor fps düşüklüğü falan.

Valorant'ın ayarlarında bir sıkıntı yok göremedim. Başka bir yerden kısıtlama gibi bir şey var mı? Fakat FPS sürekli değişiyor sabitte değil kısıtlama değil bu yani. Ekran kartında herhangi bir ayar var mı peki hızlandırabilecek. Daha yeni format attım 1 ay önce falan format konusunda da problem yok. Aldığımdan birkaç gün sonrasında zaten sorun çıkarmaya başladı böyle. Ve OBS'den 1080P60FPS 20000 bitrate hızında kaydederkende herhangi bir sorun çıkarmıyor FPS düşüklüğü falan.

Valorant'ın ayarlarında bir sıkıntı yok göremedim. Başka bir yerden kısıtlama gibi bir şey var mı? Fakat FPS sürekli değişiyor sabitte değil kısıtlama değil bu yani. Ekran kartında herhangi bir ayar var mı peki hızlandırabilecek. Daha yeni format attım 1 ay önce falan format konusunda da problem yok. Aldığımdan birkaç gün sonrasında zaten sorun çıkarmaya başladı böyle. Ve OBS'den 1080P60FPS 20000 bitrate hızında kaydederkende herhangi bir sorun çıkarmıyor FPS düşüklüğü falan.

PC'niz laptop sanirim. Aşırı isinmadan veya SSD'nin dolu olmasindan da olabilir. Eger bunlara ragmen oluyorsa teknik bir sıkıntı vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı