Çözüldü GTX 1650 Ti laptop eski performansında çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YekcanPro

Hectopat
RAM
8,00 GB (kullanılabilir: 7,36 GB)
SSD veya HDD modeli
512 GB Micron MTFDHBA512QFD SSD
Ekran kartı
Nvidia Geforce GTX 1650 ve AMD Radeon(TM) Graphics
Anakart
82K2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600H with Radeon Graphics 64 bit
Bu bilgisayarı ben nisan 2022 ayının sonlarına doğru almıştım. İlk aldığım günde ve o haftada Valorant oyununda 250 civarı bir FPS değeri alıyordum. Şimdi ise 120 civarında bir değer alıyorum. NVIDIA Denetim Masası'ndan genel ekran kartını 1650 Ti ayarladım, onun dışında herhangi bir ayara dokunmadım. Bilgisayarım laptop ve sistem özellikleri aşağıda vardır. İşletim sistemim Windows 11.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başka yolu yok mu onun ya ben o kadar süre bilgisayarsız duramam çünkü ya da overclokla falan zarar verir mi ekran kartıma.

OC PC'ye zarar vermez ama bunu yapmaniz bilgisayarinizin isisini daha fazla artiracakti pcsiz yapamam diyorsaniz ekraninizda PC'nin verdigi FPS'nin altinda bir yenileme hizi varsa oyle devam edin derim.
Laptop kullanıcıları için 2 ayda açmak çok gereksiz.
7-8 ay olması gerek en az.

Sıcaklık değerlerini atar mısın?
Oyun içinde mi?

PC'niz laptop sanirim. Aşırı isinmadan veya SSD'nin dolu olmasindan da olabilir. Eger bunlara ragmen oluyorsa teknik bir sıkıntı vardır.
Soğutucum var sürekli açık tutuyorum ısınma kaynaklı olduğunu sanmıyorum.
1660045111455.png

Laptop kullanıcıları için 2 ayda açmak çok gereksiz.
7-8 ay olması gerek en az.

Sıcaklık değerlerini atar mısın?
Şimdiki değerler oyun falan kapalıyken.
1660045188794.png

Zaten açıkken soğutucu kullanıyorum 2 fanlı düşeceğini pek sanmıyorum.

Eski laptoplarda, özellikle soğutması iyi olmayan modellerde termal macun hemen kuruyabiliyor. Sürülen termal macun kalitesi de önemli. Bütün bunlar göz önünde bulundurulursa 3-6 ay arası ideal.

Eski laptoplarda, özellikle soğutması iyi olmayan modellerde termal macun hemen kuruyabiliyor. Sürülen termal macun kalitesi de önemli. Bütün bunlar göz önünde bulundurulursa 3-6 ay arası ideal.
Nasıl yapılıyor o. Kaç TL tutar. Nerelerde yaptırılır. Çok uzun sürer mi

Hocam boştaki değil yükteki sıcaklıklar önemli.
O zamanlarda bu değerlerde oluyor soğutma olduğu için çok yükselmiyor.

Serviste (servise göre değişir) normalde 0 TL. Yine servisten servise göre değişir ama en fazla 1-2 ay sürebilir. Ortalama 10-15 gün servis uzak bir şehirdeyse.
Başka yolu yok mu onun ya ben o kadar süre bilgisayarsız duramam çünkü yada overclokla falan zarar verir mi ekran kartıma.

Başka yolu yok mu onun ya ben o kadar süre bilgisayarsız duramam çünkü ya da overclokla falan zarar verir mi ekran kartıma.

OC PC'ye zarar vermez ama bunu yapmaniz bilgisayarinizin isisini daha fazla artiracakti pcsiz yapamam diyorsaniz ekraninizda PC'nin verdigi FPS'nin altinda bir yenileme hizi varsa oyle devam edin derim.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı