GTX 1650 Ti laptop oyun performansı düşük

Abdo40

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS'un TUF Gaming serisinden F15 laptopunu kullanıyorum. Yeni aldim. Özellikleri: Intel i5 10. nesil 10300h islemci, 8 GB RAM, NVIDIA GTX 4 GB 1650 Ti ekran kartı GDDR6. ben bu donanımla CS:GO'da 130 150 FPS civari aliyorum en dusuk ayarla da. The Forest da 50 FPS alıyorum. Ve de son olarak Dying Light oyununda laptopun minimumu da maksimumu da desteklediği halde en dusuk ayarla da 25 FPS alıyorum. Benden daha düşük donanıma sahip arkadasimin masaüstü PC'sinde o CS:GO'da 200 FPS alıyormuş. Senin 200'un altına inememen gerek diyor. Sebebi nedir bu sorunun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sistem ısınıyor olabilir. En son bakımı ne zaman yapıldı? Termal macunlar donmuş olabilir, fanlar yetersiz kalmış olabilir. Tozlanmış olabilir veya hava almıyor olabilir bu sebeple sıcaklıklar yükselir ve işlemciniz veya ekran kartınız istediğiniz performansı veremez.

NVIDIA denetim masasında 3D ayarları kısmında optimum güç ya da maksimum pil ömrü seçili olabilir. Onu yüksek performans moduna almayı deneyin. Bir de o kısımdaki ayarları performansa yönelik yapın.

Hocam sistem ısınıyor olabilir. En son bakımı ne zaman yapıldı? Termal macunlar donmuş olabilir, fanlar yetersiz kalmış olabilir. Tozlanmış olabilir veya hava almıyor olabilir bu sebeple sıcaklıklar yükselir ve işlemciniz veya ekran kartınız istediğiniz performansı veremez.
Daha 10 dakika once temizleme islemi tamamlandi bundan 1.5 ay once yine temizlendi ve laptop 4 ay once alindi bunlardan kaynaklı degil ya, eski olsa 1 senelik felan anlardimda yok yani laptop 4 aylık.
Eyvallah dying light optimazsyonu kötu diyede görmüştüm dying light a lafim yok ama csgo ets2 the forest da da ayni sıkıntılar mevcut
Diğerleri hakkında bir fikrim yok ama sorun dying Ligt'da, sende değil. Oyun resmi olarak laptopları desteklemiyor. Ve ayrıca RAM'in 8 GB olması da önemli bir etken. Isılar da.
NVIDIA denetim masasında 3D ayarları kısmında optimum güç ya da maksimum pil ömrü seçili olabilir. Onu yüksek performans moduna almayı deneyin. Bir de o kısımdaki ayarları performansa yönelik yapın.
Hepsini denedim orayi 2 gun zorlafim arkadasimla ama yok yani cozum olmadi hersy performans modunda.

Çok üst düzey bilgim yok ama şunu biliyorum hocam laptop ile pc kıyaslandığı zaman aynı özellikteki bir pc nin performansı çok daha iyi olacaktır. Aynı şekilde daha kötü parçaları olan pcler bile çoğu laptoptan daha iyi performans verebiliyor. Isınma sorununa gelince laptop dediğin şey zaten parçaların dip dibe olduğu kompleks bir yapı kasadaki kadar geniş bir alan olmadığı için gene ısınacaktır ki şöyle de bir şey var aynı parçaları laptop ve pc ye takamazsınız zaten laptop için daha farklı işlemciler ekran kartları üretiliyor yani şuraya geleceğim aynı sistemi laptop ve pc de direkt toplayamazsınız. Sistemim sizinki ile aynı ama zaten laptoptan alınacak verim de bu oluyor daha iyi sistemlerde daha iyi alabiliyorsun tabiki de. O yüzden temiz kullanıp soğutu vs. ile desteklersen alabildiğin max. verimi alabilirsin diye düşünüyorum. İyi forumlar.

Çok üst düzey bilgim yok ama şunu biliyorum hocam laptop ile pc kıyaslandığı zaman aynı özellikteki bir pc nin performansı çok daha iyi olacaktır. Aynı şekilde daha kötü parçaları olan pcler bile çoğu laptoptan daha iyi performans verebiliyor. Isınma sorununa gelince laptop dediğin şey zaten parçaların dip dibe olduğu kompleks bir yapı kasadaki kadar geniş bir alan olmadığı için gene ısınacaktır ki şöyle de bir şey var aynı parçaları laptop ve pc ye takamazsınız zaten laptop için daha farklı işlemciler ekran kartları üretiliyor yani şuraya geleceğim aynı sistemi laptop ve pc de direkt toplayamazsınız. Sistemim sizinki ile aynı ama zaten laptoptan alınacak verim de bu oluyor daha iyi sistemlerde daha iyi alabiliyorsun tabiki de. O yüzden temiz kullanıp soğutu vs. ile desteklersen alabildiğin max. verimi alabilirsin diye düşünüyorum. İyi forumlar.
Tesekkurler 🙌

Hocam oyun oynarken sarjda oynamıyorsanız bundan olabilir.Muhtemelen öyle yapıyorsunuzdur fakat belirtmediginiz için küçük bir ihtimal de olsa söyleyeyim dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı