GTX 1650 Ti laptop vs RTX 3050 laptop

Enss755

Hectopat
Selam arkadaşlar. Ben GTX 1650 Ti'li Ryzen 5'li ya da i5'li Acer ASUS gibi bir laptop mu alayım yoksa daha fazla para verip i5 11400h, ASUS RTX 3050 laptop mu alayım? Aralarında çok performans farkı oluyor mu?

RTX 3050 laptop Hepsiburada 10 bin TL üzeri 1000TL indirim kampanyası ile 8800 TL'ye alacağım öne göre değerlendirin.
RTX 3050
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Selam arkadaşlar. Ben GTX 1650 Ti'li Ryzen 5'li ya da i5'li Acer ASUS gibi bir laptop mu alayım yoksa daha fazla para verip i5 11400h, ASUS RTX 3050 laptop mu alayım? Aralarında çok performans farkı oluyor mu?

RTX 3050 laptop Hepsiburada 10 bin TL üzeri 1000TL indirim kampanyası ile 8800 TL'ye alacağım öne göre değerlendirin.
RTX 3050
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

3050 çok daha mantıklı.

Bahsi geçen kampanya 25 temmuz itibariyle sona ermiştir. Bilginize...
Sürekli farklı bir isimle geliyor kampanya o günü bekleyeceğim.
Asus ram yükseltmesini kendimiz yapabiliyor muyuz yoksa teknik servisleri yapılıyor.
3050 çok daha mantıklı.
Hocam sizi her konuda görüyorum oyuzden size soracağım. 8gb ram yükseltmesi yaprak dual Channel açsam fps farkeder mi ? Birde hangi 8 GB rami almalıyım.

ASUS RAM yükseltmesini kendimiz yapabiliyor muyuz yoksa teknik servisleri yapılıyor.

Hocam sizi her konuda görüyorum o yüzden size soracağım. 8 GB RAM yükseltmesi yaprak Dual Channel açsam FPS fark eder mi? Bir de hangi 8 GB RAM'i almalıyım.

ASUS'ta kendiniz yükseltebilirsiniz, bir parçaya zarar vermediğiniz sürece garanti bozulmuyor. 2x8 yaparsanız bariz bir performans artışı yaşanır. RAM'leri model elinize ulaştıktan sonra Memory ve SPD bölümlerini atarsanız önerebiliriz.

ASUS RAM yükseltmesini kendimiz yapabiliyor muyuz yoksa teknik servisleri yapılıyor.

Hocam sizi her konuda görüyorum o yüzden size soracağım. 8 GB RAM yükseltmesi yaprak Dual Channel açsam FPS fark eder mi? Bir de hangi 8 GB RAM'i almalıyım.

Reis alabiliyorsan 16 GB RAM al 8 GB RAM ile oyun oynamak zorlaştı şu yeni nesil oyunlarda.

Geri
Yukarı