GTX 1650 Ti MSI Afterburner ile OC ve limitten nasıl kurtulunur?

MNoyce

Picopat
MSI Afterburner ile GTX 1650 Ti[Mobil] ekran kartıma OC nasıl yapabilirim ve limitlerden nasıl kurtulabilirim?
Biraz OC yaptım ama işe yaradı mı pek emin değilim.
Cyberpunk 2077 oynarken GPU'da Power limit gözüküyor.
@erengore

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 85
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    3,8 MB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile GTX 1650 Ti[Mobil] ekran kartıma OC nasıl yapabilirim ve limitlerden nasıl kurtulabilirim?
Biraz OC yaptım ama işe yaradı mı pek emin değilim.
Cyberpunk 2077 oynarken GPU'da Power limit gözüküyor.
@erengore
Hocam ilk olarak laptop kullanıcısısın. Power Limit arttıramazsın kolay kolay. Ki zaten TDP'si 50W ve sen 50'sini de alıyorsun.

Benim sistemimdeki kartın da TDP'si 75 Watt ama benimki 25W üstü çekmiyor Power Limit koyulu ama işin garibi hiç Power Throttle yemedim.

Senin maalesef yapabileceğin pek bir şey yok. Aldığınız sistemi en ince ayrıntısına kadar kontrol etmelisiniz. Hele ki yeni sistemlerde. Power Throttle kaçınılmaz olmuş sizin için. CP 2077'de de aslında Power Throttle bir nebze normal sayılabilir. Acaba Horizon 5 veya Valorant'ta da test etme ihtimaliniz var mı?

Rainbow 6 varsa süper olur özellikle. Ultra ayarlarda açmaya çalışın.

Hocam ilk olarak laptop kullanıcısısın. Power Limit arttıramazsın kolay kolay. Ki zaten TDP'si 50W ve sen 50'sini de alıyorsun.

Benim sistemimdeki kartın da TDP'si 75 Watt ama benimki 25W üstü çekmiyor Power Limit koyulu ama işin garibi hiç Power Throttle yemedim.

Senin maalesef yapabileceğin pek bir şey yok. Aldığınız sistemi en ince ayrıntısına kadar kontrol etmelisiniz. Hele ki yeni sistemlerde. Power Throttle kaçınılmaz olmuş sizin için. CP 2077'de de aslında Power Throttle bir nebze normal sayılabilir. Acaba Horizon 5 veya Valorant'ta da test etme ihtimaliniz var mı?

Biraz overclock yapabilir sadece. Undervolt yapmak gibi dusunulebilir.

Hocam ilk olarak laptop kullanıcısısın. Power limit arttıramazsın kolay kolay. Ki zaten TDP'si 50W ve sen 50'sini de alıyorsun.

Benim sistemimdeki kartın da TDP'si 75 watt ama benimki 25W üstü çekmiyor Power limit koyulu ama işin garibi hiç Power throttle yemedim.

Senin maalesef yapabileceğin pek bir şey yok. Aldığınız sistemi en ince ayrıntısına kadar kontrol etmelisiniz. Hele ki yeni sistemlerde. Power throttle kaçınılmaz olmuş sizin için. Cp 2077'de de aslında Power throttle bir nebze normal sayılabilir. Acaba Horizon 5 veya Valorant'ta da test etme ihtimaliniz var mı?

Rainbow 6 ve FH5 yüklü değil Valorant'ta şu şekilde:
Hocam isterseniz DC üzerinden mesaj atabilirim TW bilgilerini.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 38
Rainbow 6 ve FH5 yüklü değil Valorant'ta şu şekilde:
Hocam isterseniz DC üzerinden mesaj atabilirim TW bilgilerini.
Sorunu 1680 MHz'ye kilitleyip özel bir Curve modeliyle hallettik. Konu sahibi isterse Curve'un son halini buraya benden sonra atabilir. Memory'lara 400 MHz bastık.
Bu mesajım çözüm olarak raporlanabilir. @MNoyce

Son düzenleme:

Geri
Yukarı