GTX 1650 Ti sistem %100 CPU kullanımı

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba oyun oynarken FPS 10 falan düşüyor ve sesler robot gibi geliyordu. Eskiden bunun sıcaklığından dolayı olduğunu sanıyordum ama bu durum olurken işlemcinin %100 de çalışdığını fark ettim. İşlemcim çok ısınıyor diye(90 derece yük altında)throttle stop ile Turbo Boost'ı kapattım. Acaba Turbo Boost'u kapattığım içinmi böyle oldu?(tahminimce Turbo Boost'u kapatınca işlemci yeterli gücü üretmek için daha çok çalışmak zorunda kaldığı için %100 de çalışıyor olabilir.) Sistemim GTX 1650 Ti, i7 10750H, modeli lenevo ideaoad Gaming 3 15IMH03.

1626296443005.png

Dosya Ekleri

• 1626291254229.png
    1626291254229.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 43
Merhaba oyun oynarken FPS 10 falan düşüyor ve sesler robot gibi geliyordu. Eskiden bunun sıcaklığından dolayı olduğunu sanıyordum ama bu durum olurken işlemcinin %100 de çalışdığını fark ettim. İşlemcim çok ısınıyor diye(90 derece yük altında)throttle stop ile Turbo Boost'ı kapattım. Acaba Turbo Boost'u kapattığım içinmi böyle oldu?(tahminimce Turbo Boost'u kapatınca işlemci yeterli gücü üretmek için daha çok çalışmak zorunda kaldığı için %100 de çalışıyor olabilir.) Sistemim GTX 1650 Ti, i7 10750H, modeli lenevo ideaoad Gaming 3 15IMH03.

Eki Görüntüle 1107841
ThrottleStop yükleyin. BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorununuz muhtemelen çözülecektir. (FPS 10 problemi için.)

Turbo Boost kapatacağınıza Undervolt etmenizi öneririm. Bence hiç gerekli bir şey değil. Ne olursa olsun kapatmayacağım bir ayar. Daha bugün 10.Nesil bir işlemci Undervolt etmeyi başardık. İşlemciler aksine soğuyabiliyor. Tabi sistemden sisteme değişiyor. Onun sistemi çok elverişli idi. Detayları @KRALCAN 'dan alabilirsiniz. Gayet de güzel olabiliyormuş.

ThrottleStop yükleyin. Bd prochot tikini kaldırın. Sorununuz muhtemelen çözülecektir. (FPS 10 problemi için.)

Turbo Boost kapatacağınıza undervolt etmenizi öneririm. Bence hiç gerekli bir şey değil. Ne olursa olsun kapatmayacağım bir ayar. Daha bugün 10.nesil bir işlemci undervolt etmeyi başardık. İşlemciler aksine soğuyabiliyor. Tabi sistemden sisteme değişiyor. Onun sistemi çok elverişli idi. Detayları @KRALCAN'dan alabilirsiniz. Gayet de güzel olabiliyormuş.

Ben konu açıp sizi etiketleyecektim unutmuşum nasıl undervolt yapacağım biliyor musunuz?

Ben konu açıp sizi etiketleyecektim unutmuşum nasıl undervolt yapacağım biliyor musunuz?
Undervolt ezbere dayanmaz. Ben size buradan yardımcı olabilirim. Yani mutlak bir doğrusu gibi bir şeyi yoktur. Sistemden sisteme değişir ve aslında belirli özel noktaları vardır. İlk Cache'den başlamak gibi.

ThrottleStop yüklemeniz gerekiyor. Yükleyin. O dediğim ayarı kapatıp FPS 10 sorununuzu da çözün. Ardından işlemlere başlayalım.

Undervolt ezbere dayanmaz. Ben size buradan yardımcı olabilirim. Yani mutlak bir doğrusu gibi bir şeyi yoktur. Sistemden sisteme değişir ve aslında belirli özel noktaları vardır. İlk Cache'den başlamak gibi.

ThrottleStop yüklemeniz gerekiyor. Yükleyin. O dediğim ayarı kapatıp FPS 10 sorununuzu da çözün. Ardından işlemlere başlayalım.

Zaten yüklü. O dediğiniz ayarı kapattım.

Zaten yüklü. O dediğiniz ayarı kapattım.
FPS düzelmiş mi bir onu kontrol edin.

Eğer hızlıca kontrol edemem diyorsanız Limits sekmesini atmanız da yardımcı olabilir.

ThrottleStop'u açın ve FIVR, TPL, Ana Ekran'ın ekran görüntülerini atın. Ben bir neler yapabiliriz diye düşüneyim.

Eğer hızlıca kontrol edemem diyorsanız limits sekmesini atmanız da yardımcı olabilir.

ThrottleStop'u açın ve fıvr, tpl, ana Ekran'ın ekran görüntülerini atın. Ben bir neler yapabiliriz diye düşüneyim.

Şu anda oyundayım FPS değerleri düzelmiş mi bakacağım şimdi.

Eğer hızlıca kontrol edemem diyorsanız limits sekmesini atmanız da yardımcı olabilir.

ThrottleStop'u açın ve fıvr, tpl, ana Ekran'ın ekran görüntülerini atın. Ben bir neler yapabiliriz diye düşüneyim.

FPS değerleri düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarın devam edelim. Acilen kapatmam gerekiyor hocam. Kendinize iyi bakın. İyi geceler. Yarın başlayalım.
Hocam Regülatör kilitlenmiş. Şu videoyu izleyin ve bu problemden kurtulun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu da hocamın hazırladığı rehber:

Bunları yapın. Ardından işlemlere başlayalım.
Ya bu video değil. Hay aksi!!
Locked yazıyrsa UV olmuyor değil mi? Fakat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki adımları uygulayınca kilit açılıyor.
Şu video olacak ama mesajı düzenleyemiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı