GTX 1650 Ti sistem olması gerekenden düşük FPS veriyor

Gpamol

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar. Kısaca sorunumdan bahsetmek istiyorum dostlar. Sorunum GTX1650 Ti ekran kartım var ve internetten FPS testlerine bakıyorum ancak GTX1650 bile benden daha yüksek ayarlarda daha yükses FPS veriyor. Sebebi nedir? Sistemim boştayken donanım kullanımım gayet normal seviyelerde. Bilgisayarım dizüstü ve daha 4 aylık. Sistemim:

GTX1650 Ti.
16 GB RAM.
i5-10300H işlemci.
512 GB SSD.

Örneğin The Forest oynuyorum ve medium ayarlarda 60-70 FPS anca alabiliyorum. Bazen daha da düşüyor ancak internette testlere baktım ve GTX 1650 bulabildim. O bile Ultra'da 80-110 FPS arası veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese selamlar. Kısaca sorunumdan bahsetmek istiyorum dostlar. Sorunum GTX1650 Ti ekran kartım var ve internetten FPS testlerine bakıyorum ancak GTX1650 bile benden daha yüksek ayarlarda daha yükses FPS veriyor. Sebebi nedir? Sistemim boştayken donanım kullanımım gayet normal seviyelerde. Bilgisayarım dizüstü ve daha 4 aylık. Sistemim:

GTX1650 Ti.
16 GB RAM.
i5-10300H işlemci.
512 GB SSD.

Örneğin The Forest oynuyorum ve medium ayarlarda 60-70 FPS anca alabiliyorum. Bazen daha da düşüyor ancak internette testlere baktım ve GTX 1650 bulabildim. O bile Ultra'da 80-110 FPS arası veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Öncelikle sıcaklığınızı düşürmek için frekans kısıyor sisteminiz. Biz buna throttlestop diyoruz. İşinizi laptop fanı çözecektir. Mobil GPU'lar desktop GPU'lardan güçsüzdür.

Sıcaklık değerlerinden throttlestop yiyor olabilirsiniz. Afterburner ile sıcaklık değerlerinizi paylaşın.
Hocam sıcaklık ile alakalı olmadığına eminim çünkü oyun içerisinde ona da baktım ve o da normal değerlerde gözüküyor. Ayrıca oyun açıldığı andan itibaren fps düşük. Sonradan düşme gibi bir problemim yok.

Hocam sıcaklık ile alakalı olmadığına eminim çünkü oyun içerisinde ona da baktım ve o da normal değerlerde gözüküyor. Ayrıca oyun açıldığı andan itibaren fps düşük. Sonradan düşme gibi bir problemim yok.
Mobil 1650 ekran kartı The Forest'ta Medium presette 70 fps ortalama veriyor. Sizin 80 fps almanız normal. Masaüstü ekran kartı ile mobil ekran kartı arasında bu kadar fark olması normaldir. Çektiği güç daha fazla.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı