GTX 1650 Ti sistem Valorant'ta düşük performans veriyor

ismailcem0

Decapat
Ekran kartı: GTX 1650 Ti
RAM: 8 GB
İşlemci: Intel Core i5-10200H CPU 2.40GHz (8CPUs)

Bu donanımlara rağmen Valorant'ta 130-100 FPS arası (çatışmalarda) alıyorum. Sebebi GPU olabilir mi? Fotoğrafı ekledim. GPU yüzde 50 gözüküyor. Eğer sebep buysa nasıl arttırırım?

1609968465028.png

Ekran kartı: GTX 1650 Ti.
RAM: 8 GB.
İşlemci: Intel Core i5-10200H CPU 2.40GHz (8cpus)

Bu donanımlara rağmen Valorant'ta 130-100 FPS arası (çatışmalarda) alıyorum. Sebebi GPU olabilir mi? Fotoğrafı ekledim. GPU yüzde 50 gözüküyor. Eğer sebep buysa nasıl arttırırım?

Eki Görüntüle 820838

CPU kullanımında atabilir misiniz ve ayarlari en yükseğe çekin bir de öyle atın sonuçları.

CPU kullanımında atabilir misiniz ve ayarlari en yükseğe çekin bir de öyle atın sonuçları.
1609968889059.png

En yüksek seçeneklerde de pek fark yok. CPU ayarlarını kullanımda nasıl göstereceğimi bilmiyorum
Driverlar güncel mi? Ve bilgisayar şarjda mı?
Bu arada FPS'iniz sisteme göre normal sayılabilir.
YT'de falan aynı bilgisayar 200fpslerde ama bende 130 100lerde bu yüzden endişelendim. Evet şarjda oynuyorum, driverlar güncel ama driverları laptopu aldığım firmanın getirdiği usb ile güncelledim de sorun orda olabilir mi?
1609969404679.png

Nasıl göstericeğimi buldum sağ üstten görebilirsin yüksek ayarlar

Son düzenleme:
Hocam, buradan ekran kartı sürücüsünü yükleyebilirsiniz. WHQL denenmiş ve stabil sürücü.

Driverlarınızı güncelleyin ve NVIDIA denetim masasından Valorant'a özel seçebiliyorsanız otomatik yerine NVIDIA ekran kartını seçin.
Driverları güncelledim
1609969776607.png
Bu ayarları yaptım galiba bu ayarlardan bahsediyosunuz?
Hocam, buradan ekran kartı sürücüsünü yükleyebilirsiniz. WHQL denenmiş ve stabil sürücü.
Buradan yükledim zaten

Eki Görüntüle 820843
En yüksek seçeneklerde de pek fark yok. CPU ayarlarını kullanımda nasıl göstereceğimi bilmiyorum.

Yt'de falan aynı bilgisayar 200FPS'lerde ama bende 130 100'lerde bu yüzden endişelendim. Evet şarjda oynuyorum, driverlar güncel ama driverları laptopu aldığım firmanın getirdiği USB ile güncelledim de sorun orada olabilir mi?

Eki Görüntüle 820853
Nasıl göstericeğimi buldum sağ üstten görebilirsin yüksek ayarlar.

CPU ve GPU kullanımı dengeli bir darboğaz yok driverlari orijinal sitelerden güncelleyin eğer fark olmazsa

Bu konuya bir bakın.
Driverlarınızı güncelleyin ve NVIDIA denetim masasından Valorant'a özel seçebiliyorsanız otomatik yerine NVIDIA ekran kartını seçin.
Zaten sağ üstte 1650 ti kartını kullandığı görünüyor işlemcinin gpu sunu kullansa bu kadar FPS veremez zaten

CPU ve GPU kullanımı dengeli bir darboğaz yok driverlari orijinal sitelerden güncelleyin eğer fark olmazsa.

Bu konuya bir bakın.

Zaten sağ üstte 1650 Ti kartını kullandığı görünüyor işlemci GPU şunu kullansa bu kadar FPS veremez zaten.

Laptoplarda çift GPU'larda grafik işlerken belli başlı grafikleri dahili ve harici GPU işlemek için kendi içinde paylaşıyor bu da tam performanslı çalışmasına engel olabiliyor.

Geri
Yukarı