GTX 1650 Ti sistemde Minecraft FPS 70 FPS veriyor

kivancc55

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende GTX 1650 Ti ekran kartı Intel i7 10. nesil işlemci var ama Minecraft kasıyor. 60 70 arası geziyor. Normal mi?

Arkadaşlar bende GTX 1650 Ti ekran kartı Intel i7 10. nesil işlemci var ama Minecraft kasıyor. 60 70 arası geziyor. Normal mi?
Ayarlardan fps kısıtlaması açık olabilir bu arada 60 70 fps gayet bana göre akıcıdır fakat 1650ti'a göre düşük tabi ki. Hangi sürümde oynadığınız da önemli sürümden sonra online mı yoksa survival mı ?

Normal değil.

Oyun açıkken görev yöneticisini açıp Java'yı seçin ardından sağ klik -> dosya konumunu aç diyin ve konumu kopyalayın. Daha sonra masaüstüne gelip sağ klik -> görüntü ayarlarına gelin. Alta inip grafik ayarlarına basın, göz at diyip konumu yapıştırın ve o konumdaki javaw.exe'yi seçin. Daha sonra da yüksek performansta çalıştır seçeneğini işaretleyin.

Bende 1650 normal var 280 FPS alıyorum aşırı düşük FPS kısıtlamasından kaynaklıdır NVIDIA veya oyun içi ayarları kontrol edin veya monitörün 60 MHz ise FPS 60 sabitleyecek bir ayar açıktır diye düşünüyorum.

Ayarlardan fps kısıtlaması açık olabilir bu arada 60 70 fps gayet bana göre akıcıdır fakat 1650ti'a göre düşük tabi ki. Hangi sürümde oynadığınız da önemli sürümden sonra online mı yoksa survival mı ?
1.18.2 Optifine var online survival fark etmiyor.
Normalde kaç fps vermesi gerekir? Düşük ayarlar olmasına rağmen durum bu çünkü.

Oynadığınız ayarlar nedir, çözünürlük nedir, kaç chunk açık? Bir sürü detayı var bu işin. Mod yüklü mü?
Düşük ayarlarda oynuyorum,6 chunk açık.Herhangi bir mod yüklü değil
Dediğimi yapar mısınız?
Yüksek performansa ayarlı zaten
Bende 1650 normal var 280 FPS alıyorum aşırı düşük FPS kısıtlamasından kaynaklıdır NVIDIA veya oyun içi ayarları kontrol edin veya monitörün 60 MHz ise FPS 60 sabitleyecek bir ayar açıktır diye düşünüyorum.
Diğer oyunlarda olmuyor örneğin Valorantı 350 Fps oynayabiliyorum.
Diğer oyunlarda olmuyor örneğin Valorantı 350 Fps oynayabiliyorum.

Düşük ayarlarda oynuyorum, 6 chunk açık. Herhangi bir mod yüklü değil.

Yüksek performansa ayarlı zaten.

Diğer oyunlarda olmuyor örneğin Valorant'ı 350 FPS oynayabiliyorum.

Diğer oyunlarda olmuyor örneğin Valorant'ı 350 FPS oynayabiliyorum.

O zaman kesin olarak Minecraft ayarlarından kaynaklıdır dostum kesin olarak oyunu bir sil yükle belki düzelir zaten iki dakikada iniyor.

Geri
Yukarı