GTX 1650 Ti sistemde oyunlarda düşük FPS

madeliefly

Yoctopat
Daha fazla  
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti ve Intel Core i5 10300 CPU var. Valorant ve LoL gibi oyunlarda 100 FPS alıyorum, normalde bilgisayardan anlamam ama arkadaşım aynı özelliklerle masaüstünde 200-250 FPS alıyor. İnternette de Valorant en düşük ayarla 300 FPS alınıyor ama ben 100 FPS alıyorum, nedeni nedir acaba? Bir yere götürüp baktırtmam gerekir mi? Laptopumu mağazadan gidip aldım teşhir ürünüydü. Phasmophobia gibi bazı oyunlarda da PC oyun başlamadan kapanıyor. Bu da büyük ihtimal ısınma yüzünden ama macunları değiştirdim ve ekstra fan taktım yine kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti ve Intel Core i5 10300 CPU var. Valorant ve LoL gibi oyunlarda 100 FPS alıyorum, normalde bilgisayardan anlamam ama arkadaşım aynı özelliklerle masaüstünde 200-250 FPS alıyor. İnternette de Valorant en düşük ayarla 300 FPS alınıyor ama ben 100 FPS alıyorum, nedeni nedir acaba? Bir yere götürüp baktırtmam gerekir mi? Laptopumu mağazadan gidip aldım teşhir ürünüydü. Phasmophobia gibi bazı oyunlarda da PC oyun başlamadan kapanıyor. Bu da büyük ihtimal ısınma yüzünden ama macunları değiştirdim ve ekstra fan taktım yine kapanıyor.

Masaüstü ekran kartı ve işlemcisi ile laptop ekran kartı ve işlemcisi aynı model olsa bile aynı güçte olmuyor
Driverların güncel mi?

Masaüstü ekran kartı ve işlemcisi ile laptop ekran kartı ve işlemcisi aynı model olsa bile aynı güçte olmuyor
Driverların güncel mi?
Aynı sistem bende 160-170 FPS alıyor %50-60 GPU kullanımında, neyin güçsüzlüğü, bir problem var muhtemelen.

Çift kanala geçtim GPU kullanımım arttı ve oyunlarda internette oluşan FPS değerlerin az yukarısı ve aşağısı değer almaya başladım. Tavsiyem RAM çift kanal yapıp ve 16GB olması gerekli bazı oyunlarda tam 8GB kullanıp veya geçebiliyor.

Aynı sistem bende 160-170 FPS alıyor %50-60 GPU kullanımında, neyin güçsüzlüğü, bir problem var muhtemelen.

Laptoplardaki ekran kartı ve işlemciler Mobile oluyor masaüstündeki ekran kartı ve işlemcilerin performansından kısılmış hali gibi
Ama aynı sistemde farklı FPS'ler alıyorsanız bir sorun olabilir.

Laptoplardaki ekran kartı ve işlemciler Mobile oluyor masaüstündeki ekran kartı ve işlemcilerin performansından kısılmış hali gibi
Ama aynı sistemde farklı FPS'ler alıyorsanız bir sorun olabilir.
Her laptop GPU ve CPU'su kısık özelliklerde gelmez, bugün laptop işlemcileri masaüstü işlemciler kadar güçlü oldu, i7-10750H i5-10400, Ryzen 9 5900HX gibi bir işlemci bile neredeyse Ryzen 7 3700X'den daha güçlü, hatta Pascal mimarili ekran kartları masaüstü versiyonu ile aynı güçteydi, buyrun örnek bir video, Ampere'den:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gördüğünüz gibi arada devasa bir fark yok, çok yakın sayılırlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı