GTX 1650 Ti sistemde oyunu düşük ayara çekince FPS artmıyor

Crimsonfire

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB Dual(2933 MHz)
SSD veya HDD modeli
Oyunlar 1 TB HDD, Sistem ise 250 GB SSD-de
Ekran kartı
GTX 1650 TI
İşlemci
i5-10200H CPU @ 2.40GHz 2.40 GHz
Merhaba. Ekran kartım 1650 Ti. Garip bir çıkmazdayım. Oyunları en üst ayarlara çektiğimde ekran kartımın belirli oyunlara gücü yetmiyor ve 30-40 FPS gibi sabit olmayan ve sinir bozucu kare hızı alıyorum. Buraya kadar bu durum gayet normal. Ekran kartımın gücü üst ayarlara yetmediğinden grafik ayarlarını düşürüp 60 FPS stabil bir kare hızı almak istiyorum fakat bunu yapınca da ekran kartım oyunu ciddiye almıyor ve 100% potansiyelde çalışmıyor. Bu nedenle üst grafiklerde 30-40 FPS aldığım oyun çok daha kötü hale gelip 30-40 FPS bile veremez hale geliyor ya da en iyi ihtimalle hiçbir FPS artımı olmuyor. Bu garip durum sebebiyle ne yaparsam yapayım 60 FPS alamıyorum. Ekran kartımın her grafik ayarında sabit performansta çalışmasını nasıl sağlayabilirim? Oyunlarda birçok ayarı denedim oyun ayarları ve güç ayarları ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Ayrica grafik sürücüleri de güncel. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

cihazın sanırım bir laptop , darboğaz yaşıyorsun bu darboğazı şu şekilde çözebilirsin ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yorumları okumanı tavsiye ederim

Güç planını işlemci kullanımı minimum %99 en fazla %100 olarak ayarlayın. PCI Express güç tasarrufunu orta derece olarak seçili ise devre dışı bırakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı