GTX 1650 Ti sisteme RAM önerisi

Fbeese

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, benim bir sorum olacaktı. Şimdi benim laptopta (ASUS TUF Gaming A15 FA506II) 8 GB 3200 MHz CL22 RAM var. Bunun yanına 16 GB 3200 MHz CL22 takarsam mi daha iyi olur, yoksa 8 GB taksam mı?

Ekran kartım GTX 1650 Ti 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, benim bir sorum olacaktı. Şimdi benim laptopta (ASUS TUF Gaming A15 FA506II) 8 GB 3200 MHz CL22 RAM var. Bunun yanına 16 GB 3200 MHz CL22 takarsam mi daha iyi olur, yoksa 8 GB taksam mı?

Bence şu an 8.2 yeterli.

Ağır müh. Uygulamları kullanmıyorsanız 8+8 yeter bende de şu an 8 var 1 2 ay içinde bir tane 16 alacağım 24 olarak kullancağım oyuna giriş süresi falan düşüyor ama oyunlar için 8+8 yeter.
16 GB takarsan uyuşmazlık olur bilgisayarında olan RAM'in aynısını al.

Ne alaka? CL ve MHz değerleri aynısı ise ve mümkünse aynı marka olursa sorun olmaz.

Lenovo L340, 8+4 GB RAM ile kullanıyorum. Herhangi bir sorun yok, aksine uygulamaların tepki süresi ve performansında artış oldu. ( i5 8265U işlemci )
16 GB takarsan uyuşmazlık olur bilgisayarında olan RAM'in aynısını al.
Bu RAM kerametini henüz kimse çözemedi üstad.

CPU-Z'den Memory ve SPD kısımlarını atarsa daha iyi yardımcı oluruz. Ayrıca seri numarası orada yazmakta, internetten seri numarasını girip desteklediği CL aralığına baksak daha güzel olur şu an ki RAM in.

CPU-Z'den Memory ve SPD kısımlarını atarsa daha iyi yardımcı oluruz. Ayrıca seri numarası orada yazmakta, internetten seri numarasını girip desteklediği CL aralığına baksak daha güzel olur şu an ki RAM in.
oncelikle herkese tesekkur ederim cevaplardan dolayu cl22 iyi olmadigini biliyorum fakat arastirmama gore 3200mhz aradaki farki kapatiyo suan cl22 oldugu icin bir tane daha cl 22 takayim ilerde zaten degistirdigimde cl 18 felan alirim
cpu z degerlerim

Dosya Ekleri

• 1jpg.jpg
    1jpg.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 16
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 22
oncelikle herkese tesekkur ederim cevaplardan dolayu cl22 iyi olmadigini biliyorum fakat arastirmama gore 3200mhz aradaki farki kapatiyo suan cl22 oldugu icin bir tane daha cl 22 takayim ilerde zaten degistirdigimde cl 18 felan alirim

cpu z degerlerim
Resimler çok büyük olduğu için okunmuyor. (!)

Geri
Yukarı