GTX 1650 Ti Valorant düşük FPS değerleri

İşletim sistemi
Windows 10

bbekomon

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 16RAM 1650 Ti ve i7 10.Gen Lenovo laptop kullanıcısıyım. Son 1 haftadır Valorant'ta oyun esnasında 200-250 olan FPS'im 5-10 arasına düşüyor sesler bozuluyor kapat aç yaptığımda da hemen girersem 60 FPS alıyorum. Kapatıp bir süre bekledikten sonra tekrar normal FPS'lerime çıkıyorum. Aylardır böyle bir sorunla karşılaşmıyordum fakat 1 hafta önce mouse pad almıştım ve aldıktan sonra olmaya başladı bu olay. Fanların kapanması yüzünden olabilir mi veya o yüzden değilse sebebi nedir yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler...

Merhaba, 16RAM 1650 Ti ve i7 10.Gen Lenovo laptop kullanıcısıyım. Son 1 haftadır Valorant'ta oyun esnasında 200-250 olan FPS'im 5-10 arasına düşüyor sesler bozuluyor kapat aç yaptığımda da hemen girersem 60 FPS alıyorum. Kapatıp bir süre bekledikten sonra tekrar normal FPS'lerime çıkıyorum. Aylardır böyle bir sorunla karşılaşmıyordum fakat 1 hafta önce mouse pad almıştım ve aldıktan sonra olmaya başladı bu olay. Fanların kapanması yüzünden olabilir mi veya o yüzden değilse sebebi nedir yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler...

Hocam şu tarz bir ürün sorunu çözer gibi geldi. Dediğinize göre birden 10 FPS'lere düşüyormuş. Bir süre bekleyince geçiyormuş. Çok büyük ihtimalle ısı sorunu. Bilgisayarınızın bakımlarını yaptırmayı da unutmayın.

Mouse Pad'le FPS arasındaki ilişkiyi bu dünyadaki kimse anlayamacaktır büyük ihtimalle.

Sizin sıkıntınız benim deneyimlerime göre ısı problemi. Isı değerlerini paylaşın, Valorant oynarken ayarları yükseltin.
😃Doğru ifade edememişim kusura bakmayın. Mouse Pad'in laptop altındaki fan girişerini kapatıyor olabiliceğini düşündüğüm için yazmıştım oysa. Isı seviyesini kontrol etmemiştim bir dahaki sefere kontrol edicem teşekkürler.

Deneyimlerime göre dizüstü bilgisayarlar bu alanda genel olarak sorunlu. 4 yıl sonra eski bilgisayarıma bir göz gezdirdiğimde %100 bellek kullanımıyla karşılaştım. Ekran kartı olmadan nasıl GTA V oynayabilmişim bilmiyorum. i5 4200U'nun dahili ekran kartı bu kadar güçlü mü?

Masaüstü en iyisidir. Ben öneri yapmak istedim sadece. Devamlı yer değiştirmiyorsanız bir dahaki bilgisayar değişiminde masaüstünü tercih edin. Kasanın hava akışı ve fanlar iyiyse sıcaklık sorunu da olmuyor.

😃Doğru ifade edememişim kusura bakmayın. Mouse Pad'in laptop altındaki fan girişerini kapatıyor olabiliceğini düşündüğüm için yazmıştım oysa. Isı seviyesini kontrol etmemiştim bir dahaki sefere kontrol edicem teşekkürler.
MSI Afterburner ile ısı değerlerini ekran görüntüsü atarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

MSI Afterburner ile ısı değerlerini ekran görüntüsü atarsanız daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.
Bir dahaki sefere paylaşıcam hocam. Cihazım 5 aylık cihaz pekte eski sayılmaz o yüzden şuan fan desteği gerektiricek bi durum mudur bilemiyorum. Muhtemelen mousepadle beraber altındaki fan yolunu kapattığımdan kaynaklanıyor. Buraya yazmadan önce ısı konusu cidden hiç aklıma gelmediği için düşünmemiştim bu ihtimali. Biraz mousepadi altından çekip kullanıcam ve yinede MSI Afterburner ile takipte olucam. Gelişmeleri buraya yazarım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı