GTX 1650 Ti ve R7 4800H ile FPS düşmesi

GrifDipo

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
Gtx 1650 Ti
İşlemci
AMD Ryzen 7 4800H
Dün sorunlarını halettiğim bilgisayarımda bugün bilgisayarım 2 dakika kasıyor, sonra düzeliyor, sonra tekrar kasıyor. Böyle bir döngü içerisinde. Oyunlarda da LoL'de sabit 144 FPS'de oynuyorum. İlk 2 dakikadan sonra 20 FPS'ye düşüyor, sonra tekrar 144'e çıkıyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

Sisteminiz gayet iyi.
Bilgisayarınıza virüs bulaşmadığından emin olun. RAM MHz'i azsa böyle kasma sorunları olabilir ama sorunun kaynağının bu olduğundan emin değilim.
FPS drop oluyor mu?

Sisteminiz gayet iyi.
Bilgisayarınıza virüs bulaşmadığından emin olun. RAM MHz'i azsa böyle kasma sorunları olabilir ama sorunun kaynağının bu olduğundan emin değilim.
FPS drop oluyor mu?
olan aslında FPS drop bence ama oyun oynamadığım zamanda da bilgisayarın çok kastığı oluyor. Dün FPS drop yokken bugün sabah açtığımda başladı drop. Ek olarak MHz 3200.

Son düzenleme:
olan aslında FPS drop bence ama oyun oynamadığım zamanda da bilgisayarın çok kastığı oluyor. Dün FPS drop yokken bugün sabah açtığımda başladı drop. Ek olarak MHz 3200.
Bu sorunu eskiden ben de yaşamıştım ve format attığımda sorunu çözdüm. Siz format attığınızda sorun çözülür mü bilemem ama son çareniz bence format olmalı. HDD veya SSD'niz parçalanmış olabilir, Defraggler ile test yapabilir hatta dosyaları birleştirebilirsiniz.

olan aslında FPS drop bence ama oyun oynamadığım zamanda da bilgisayarın çok kastığı oluyor. Dün FPS drop yokken bugün sabah açtığımda başladı drop.

Bu sorunu eskiden ben de yaşamıştım ve format attığımda sorunu çözdüm. Siz format attığınızda sorun çözülür mü bilemem ama son çareniz bence format olmalı. HDD veya SSD'niz parçalanmış olabilir, Defraggler ile test yapabilir hatta dosyaları birleştirebilirsiniz.
Evet SSD'im parçalanmış öyle gösteriyor sorun o mudur sizce de ? Ek olarak birleştirmek için de Defraggler'i kullanabilir miyim ?

baktım %41 parçalanmış SSD'im şimdi birleştiriyorum %41 büyük bir oran mı peki ?
Galiba. Ama benim şu anda hard diskim %50 parçalanmış durumda ve böyle sorun yaşamıyorum.

Sizin bilgisayarınız masaüstü mü peki ? ve ek olarak SSD parçalanması bu kadar etkiliyor mu drop olaylarını ?
Ne kadar önemli bilmiyorum ama laptop kullanıyorum.
Disk parçalanmaları özellikle GTA gibi oyunlarda render yaparken FPS drop yaratabiliyor. Bu sadece GTA değil; LoL, VALORANT, CS:GO, PUBG gibi oyunlarda da FPS drop sorunu yaşayabiliyorsunuz. Ben sadece HDD kullanıyorum ve League of Legends oynarken bile FPS drop sorunları yaşıyorum. Oyundaki sesler, fightlar, baron kesmek veya silahla ateş edince çıkan efekt ve ses, damage almak gibi effectler RAM'den VRAM'e yüklenirken parçalanmış dosyalar ve diskimin HDD olmasından dolayı FPS drop sorunu olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı