GTX 1650'den tam performans alamama

notDreamss

Hectopat
Daha fazla  
İlk olarak merhaba Monster notebook kullanıcısıyım ve "craftrise" isimli bir Minecraft sunucusunda oynarken oyundayken GTX 1650 %50'lerde kullanıyor oyunu alta alınca %100'de kullanıyor %100 kullanınca oyuna geri döndüğümde oyun donuyor biraz veya yanıt vermiyor. Her türlü en az 10 saniye bekletiyor ve tam performans alamıyorum. Şöyle bir şey denedim HDMI kablosu ile bilgisayarı televizyona bağladım (2. monitör yok başka) oyunu televizyona aldım ve bloğa bakınca normalde 400 FPS alıyorum ama televizyonda 1.500 FPS gördüm. Aynı şeyi Fortnite'da da yaptım 20-30 FPS arttı. Bunun sebebi ne olabilir? Yani bunu çözmek istiyorum.

Bilgisayar özelliklerim:

GTX 1650.
i7 10750H.
32 GB RAM.
Diğerlerine gerek yoktur diye düşünüyorum.

Laptopu ikinci bir ekrana bağladığında Intel ekran kartı devreden çıkar Nvıdıa ekran kartından çıkış alır böyle olunca özellikle Online oyunlarda FPS artışı gözlemlersin. Bazı laptoplardada var ama 12.000₺ üstü PC'lerden başlıyor. MUX diye aratırsan dsha detaylı sonuçlar bulursun.

1980x1080 kullanıyorum televizyondada aynı Hz değeride aynı yapıp denemiştim olmamıştı.

Birde DDU ile suruculeri kaldirip tekrar yukleyin, Java'yi da guncellemeyi unutmayin. Bu arada Minecraft grafik biriminden ziyade islemciye yuklenen bir oyun, dedigim seyler hala ise yaramiyorsa aklima baska bir cozum yolu gelmiyor.

Laptopu ikinci bir ekrana bağladığında Intel ekran kartı devreden çıkar NVIDIA ekran kartından çıkış alır böyle olunca özellikle Online oyunlarda FPS artışı gözlemlersin. Bazı laptoplardada var ama 12.000₺ üstü PC'lerden başlıyor. MUX diye aratırsan dsha detaylı sonuçlar bulursun.

Moster Tulpar serisinde var ama benimki Abra.

Laptopu ikinci bir ekrana bağladığında Intel ekran kartı devreden çıkar NVIDIA ekran kartından çıkış alır böyle olunca özellikle Online oyunlarda FPS artışı gözlemlersin. Bazı laptoplardada var ama 12.000₺ üstü PC'lerden başlıyor. MUX diye aratırsan dsha detaylı sonuçlar bulursun.

Peki bunu BIOS olmadan kapatabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı