Çözüldü GTX 1650M laptop mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

CanKT0

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x8gb ram 2933mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung pm981a m2 ssd
Ekran kartı
Gtx1650m
İşlemci
i5 10300h
Merhabalar bugün Windows 11 uyumluluğunu sınamak için bir exe dosyası indirdim (Microsoft kendi forumundan). Çalıştırıp uygunluğu sorgulamaya bastığımda mavi ekran hatası verip yeniden başlatıyor dedi (page_fault_in_nonpaged_area). Laptop açılırken dosyalar onarılıyor diyip tekrar aynı hatayı veriyor. Güvenli modda açmam da imkansız çünkü oturum açma kısmına gelmeden mavi ekran yiyorum. Anlayacağınız minidump klasörüne ulaşımım yok ve hatanın donanımsal mı yazılımsal mı olduğunu bilemiyorum. Önümde tek seçenek temiz kurulum gibi duruyor ancak başka tavsiyeniz var mı öğrenmek bu isterim.

Çözüm
Laptop olduğu için açıp kurcalama veya değiştirme gibi seçeneklerin yok garantisi varsa. Servise gönder garantisi yoksa başka bir disk ile dene.
Merhabalar bugün Windows 11 uyumluluğunu sınamak için bir exe dosyası indirdim (Microsoft kendi forumundan). Çalıştırıp uygunluğu sorgulamaya bastığımda mavi ekran hatası verip yeniden başlatıyor dedi (page_fault_in_nonpaged_area). Laptop açılırken dosyalar onarılıyor diyip tekrar aynı hatayı veriyor. Güvenli modda açmam da imkansız çünkü oturum açma kısmına gelmeden mavi ekran yiyorum. Anlayacağınız minidump klasörüne ulaşımım yok ve hatanın donanımsal mı yazılımsal mı olduğunu bilemiyorum. Önümde tek seçenek temiz kurulum gibi duruyor ancak başka tavsiyeniz var mı öğrenmek bu isterim.
Bu yeni bir kurulumsa, ihtiyacınız olabilecek tüm Windows güncellemelerini donanım veya yazılım üreticinizden isteyin.

Sorunlar devam ederse, yeni donanım veya yazılımları devre dışı bırakın veya kaldırın. Önbelleğe alma veya gölgeleme gibi BIOS bellek seçeneklerini devre dışı bırakın. Bileşenleri kaldırmak veya devre dışı bırakmak için Güvenli Mod'u kullanmanız gerekiyorsa, bilgisayarınızı yeniden başlatın, gelişmiş başlatma seçeneklerini belirlemek için F8'e basın ve ardından güvenli modu seçin.

Teknik Bilgiler:

***DUR: 0x00000050 (0xFFFFF300182C9AC0, 0x0000000000000001, 0xFFFFF800030BD130, 0x00000000000000007)

Kilitlenme dökümü için veri toplama . . .

Kilitlenme dökümü için disk başlatılıyor . . .

Fiziksel hafızanın boşaltılmasına başlanıyor.

Fiziksel belleği diske boşaltma: 100

Fiziksel bellek boşaltımı tamamlandı.

Daha fazla yardım için sistem yöneticinizle veya teknik destek grubunuzla iletişime geçin.

Bundan sonra yeniden başlamadı ve yeniden başlatmak için güç düğmesini kullanmak zorunda kaldım. Sonra Windows'a tekrar giriş yaptım ve aşağıdakileri aldım:

Windows beklenmedik bir durumdan kurtarıldı

Kapat

Windows, soruna bir çözüm olup olmadığını kontrol edebilir.

(Bu Yazıyı Microsoftun Sitesinden Bu Sorunu Yaşayan Ve Çözüm Bulan Başka Bir Kişiden Buldum Google Translate Çevirisi Tabi Hataları Düzeltmeye Çalıştım Ama Yinede Anlamadıysanız Site Linkinden İngilizcede Okuya Bilirsiniz.)

Yanıtınız için teşekkürler İngilizce olarak bende baktım ancak güvenli modu hiçbir şekilde açamıyorum. Otomatik onarıma hazırlanıyor ve mavi ekran arasında bir döngüde takılıyor maalesef.

Yanıtınız için teşekkürler İngilizce olarak bende baktım ancak güvenli modu hiçbir şekilde açamıyorum. Otomatik onarıma hazırlanıyor ve mavi ekran arasında bir döngüde takılıyor maalesef.

Araştırıyorum hocam bilgi bulursam size haber vereceğim 🙂

Maalesef Bir Çözüm Yolu Bulamadım En İyisi Tanıdığınız Bir bilgisayarcıya Göstermek Olacaktır.

Son düzenleme:
Aldığın hata türleri genellikle RAM hatalarında alınır ama aldığın hata kesin RAM kaynaklı diyemem dump dosyaları olmadığı sürece. Tahminime göre bilgisayarınız garantisi var. Memtest86 testi yapabilir hata bulduysanız eğer garantiye gönderebilirsiniz. Temiz kurulum yapmak sorunu çözeceğinden emin değilim zamanınız ve kullanacağınız yedek bir bilgisayar varsa garantiye yollamakta iyi bir seçenek.

Aldığın hata türleri genellikle RAM hatalarında alınır ama aldığın hata kesin RAM kaynaklı diyemem dump dosyaları olmadığı sürece. Tahminime göre bilgisayarınız garantisi var. Memtest86 testi yapabilir hata bulduysanız eğer garantiye gönderebilirsiniz. Temiz kurulum yapmak sorunu çözeceğinden emin değilim zamanınız ve kullanacağınız yedek bir bilgisayar varsa garantiye yollamakta iyi bir seçenek.

Hocam Memtest86 ile RAM'leri kontrol ettim bir sıkıntı yok hiç hata çıkmadı. Şimdi temiz kurulum deniyorum ancak boot menüsünden USB seçtikten sonra yine aynı hata ile mavi ekran veriyor. Sanırsam M.2 SSD ile ilgili bir sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı