GTX 1650S oyunlarda kamerayı çevirince kasıyor

yephedrine

Centipat
Daha fazla  
144Hz monitöre geçtiğimden beri bu sorunu yaşıyorum, şu an oynadığım bütün oyunlarda 144 FPS altını görmüyorum. Fakat kamerayı hızlıca sağa sola çevirirken kameranın kastığını hissediyorum. Şu ana kadar denediğim oyunlar LoL, Valorant, CS:GO ve R6S. Hepsinde aynı problemi yaşıyorum. Örneğin CS:GO'da a-D tuşlarıyla sağa sola yürürken kasmıyor fakat kamerayı sağa sola hızlıca çevirirken kasıyor gibi oluyor.
  • GTX 1650S.
  • i5 9400F.
  • 8 GB RAM.
  • SSD
  • HDD
  • 144Hz AOC 24G2U.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasıyor dememiş, minimum 144 FPS ama kasıyor gibi oluyor demiş.
Varsa da göremedim ben, zaten otomatik olarak o tür ayarlar kapalı olarak geliyor. Yine de sorun RAM'den kaynaklanıyor, arkadaş kastığını söylemiş.
Oyun kasmıyor, kamerayı hızlıca çevirdiğimde kameranın kastığını hissediyorum.
"Hareket izi" diye bir şey açıksa onu kapatın. Eğer o da kapalıysa büyük ihtimal FPS drop yiyorsunuz.
Hayır, açık değil.

Oyun kasmıyor, kamerayı hızlıca çevirdiğimde kameranın kastığını hissediyorum.

Hayır, açık değil.

Ben hala 8 GB RAM'den kaynaklandığını düşünmekteyim, aynı durumu yaşadım çünkü. Oyun içinde sadece fareyi çevirirken mi yaşanıyor bu olay? Ayrıca FPS benchmark haritasını indirip dener misiniz FPS'inizi?

Ben hala 8 GB RAM'den kaynaklandığını düşünmekteyim, aynı durumu yaşadım çünkü. Oyun içinde sadece fareyi çevirirken mi yaşanıyor bu olay? Ayrıca FPS benchmark haritasını indirip dener misiniz FPS'inizi?
Evet sadece fareyi biraz hızlı çevirirken kameranın kastığını hissediyorum. Örneğin CS:GO ve R6'da sağa sola fareyi oynatmadan yürüdüğümde kasmıyor. Benchmark'ı birazdan deneyeceğim, teşekkürler.

Geri
Yukarı