GTX 1650S Oyunlarda kasma atlama yırtılma sorunları

yusuf1694

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayarda oyun oynarken yırtılma kare atlaması ve kasma gibi sorunlar yaşıyorum sizce sorun ne olabilir Zula gibi az bir sistem gereksinimi isteyen oyunlarda bile sorun yaşıyorum. Aynı sistemin kuzenimde olmasına rağmen böyle şeyler yaşamıyor sistem 2.5 aylık.
Sistem
Ryzen 5 1600(chipset driverinı yükledim)
ASUS B450 M-K.
8 GB RAM.
1650 Super(driverları güncelledim)
250 GB SSD(oyunları SSD'ye attım çozmedi sorunu)
2TB HDD.
550 +80 güç kaynagı
Sistemi GameGaraj'dan aldım.
Fastsync V-Sync gibi şeylerde fayda etmiyor.

Yırtılma sorununun nedeni monitor hızınızdan kaynaklıdır 60 hızında monitor kullanıyorsanız FPS'i maximum 60'a ayarlamanız gerekiyor bunu V-Sync ayarı otomatik olarak yapıyor onu da açabilirsiniz.
CS:GO'yu rahatlıkla oynayabildiğim bilgisayarımda Zula bende de sorun çıkarıyor muhtemelen optimizasyonu bozuk oyunun. Ayrıca Termal Macun bittiyse oyun kasabilir.

Monitörün markası modeli nedir? Nvidia ekran kartları için geliştirilen Gsync teknolojisini destekliyor mu? Bu teknoloji yırtılmaları engelleyebiliyor. Gsync varsa ekran kartı yazılımından açılabiliyor.

kanka öyle bi
Monitörün markası modeli nedir? Nvidia ekran kartları için geliştirilen Gsync teknolojisini destekliyor mu? Bu teknoloji yırtılmaları engelleyebiliyor. Gsync varsa ekran kartı yazılımından açılabiliyor.
kanka öyle bi monitör yok elimde wievsonic vx2476
kanka öyle bi
kanka öyle bi

kanka öyle bi

kanka öyle bi

kanka öyle bi

Senin monitörde Freesync var. Amd ekran kartlarına uygun yani. Ancak sorunun sırf bu teknolojinin eksikliğinden kaynaklandığını söyleyemeyiz. Farklı bir durum olabilir. Kuzeninin monitörünü de öğrenebilirsek daha açıklayıcı olabilir.

Samsung ls24 24 inç 75hz 5ms freesync
onun benim sistemden değişik islemci anakart bide 240 ssd nin olmasi
sence ne olabilir illalah ettim bu sorunlardan oyun oynamaktan soğudum
sence ne olabilir ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı