GTX 1650S sistem CS:GO'da 100 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

uccarino

Femtopat
Daha fazla  
resim_2021-01-26_174735.png

Selamlar sistemim bu şekilde arkadaşlar. Driverlarımın hepsi güncel. Aşırı derecede FPS sıkıntısı çekiyorum. CS'de en ölü ayarlarda 90-100 FPS. LoL'de orta düşük ayarlarda 50 FPS'lere kadar düştüğümü hatırlıyorum.

Sistemi Vatan'dan toplamıştım, götürüp sordum nedenini çift slot RAM takmanı gerekiyor dediler. Çift slot takınca bir özellik aktif oluyormuş. Bana çok saçma geldi ben bu özelliklerle en düşük ayarlarda 90 FPS alacaksam bir 8 GB RAM daha takarsam mı normal FPS alacağım anlayamadım. İnternetten de baktım testlerine en yüksek ayarlarda (8 GB RAM ile) 150-200 FPS oynuyorlar. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu aralar bende de oluyor FPS düşmeleri. Daha dün bilgisayarı açtığımda 1000 FPS aldığım Minecraftta 700 hatta 500’e düştüğü oldu. Anlamıyorum sorun ne, zaten forumda bu konu ile ilgili konu açan bir sürü arkadaş gördüm.

Aynı sistemi kullanıyorum ama dediğiniz oyunları oynamadığım için test yapamıyorum.
Şu anda yeni güncelleme var ekran kartı için. Yapın bakalım belki bir hata düzelmiştir.

Ötürüp sordum nedenini çift slot RAM takmanı gerekiyor dediler. Çift slot takınca bir özellik aktif oluyormuş. Bana çok saçma geldi ben bu özelliklerle en düşük ayarlarda 90 FPS alacaksam bir 8 GB RAM daha takarsam mı normal fp.

Hocam BIOS'ta RAM'ler ile ilgili bir ayar vardı hatırlayamadım şu an.

Sorununuz büyük ihtimal yazılımsal. Tüm sürücüleri güncel haliyle kurdunuz mu?
Ayrıca ben denediğimde LoL de 1080p en yüksek ayarlarda ortalama 180+ FPS aldım. Güç ayarlarınız maksimum performans ta olsun.

Son düzenleme:
Hocam BIOS'ta RAM'ler ile ilgili bir ayar vardı hatırlayamadım şu an.
aynen hocam bios ayarlarımda bi sıkıntı yok ramin mhz ini yükselttim
Sorununuz büyük ihtimal yazılımsal. Tüm sürücüleri güncel haliyle kurdunuz mu?
Ayrıca ben denediğimde LoL de 1080p en yüksek ayarlarda ortalama 180+ FPS aldım. Güç ayarlarınız maksimum performans ta olsun.
format mı diyorsunuz? ya da oyunları silip yüklemem mi gerekiyor? Bu arada lol ün dosyaları masaüstünde o etkiler mi bilmiyorum..

Aynen hocam BIOS ayarlarımda bir sıkıntı yok RAM'in MHz'ini yükselttim

Format mı diyorsunuz? Ya da oyunları silip yüklemem mi gerekiyor? Bu arada LoL'ün dosyaları masaüstünde o etkiler mi bilmiyorum.

Dosyaların masaüstünde olması etki etmez. Sistemi satın aldıktan sonra format işlerini düzgün yaptınız mı sürücü kurmayı falan? Son olarak önereceğim şey güç ayarlarını yapmadıysanız eğer yüksek performansa alın.

Geri
Yukarı