GTX 1650S sistem değişikliği için tavsiye

Anakart almanıza gerek yok. OC yapmanıza da gerek yok. Zaten 5600X alacaksanız sistem stabilite sınırlarında normal çalışma ayarlarında anlık üst frekansları zorluyor. Soğutma için de kule tipi bir hava soğutma yeterli olur. Soğutucu

Peki soğutma için neler almalıyım kasa modelimi de yazdım yukarı da o işlemciyi aldıktan sonra O.C yapsam faydasını görmezmiyim?

CS:GO oynuyorum ve 240 Hz monitor olduğu için FPS çok önemli.

Soğutucu ne almam gerekir ve O.C. Yapsam faydasını görür müyüm kasa modelimi yazdım zaten ona göre ne soğutucu almam lazım.
Soğutucu olarak MSI sıvı soğutma öneririm. Veya Corsair. Diğer markalarda pek bi hayır yok.

Soğutucu biraz kalitesiz gibi duruyor ama biraz daha kaliteli bir şey alsam daha iyi değil mi?

Hocam siz bunu alın daha kaliteli.
Soğutucu olarak MSI sıvı soğutma öneririm. Veya Corsair. Diğer markalarda pek bir hayır yok.

Orta seviye kule tipi soğutma yeterli sıvı soğutma almaya kalkışırsa arşa çıkar bu zamanda dolar gibi onlarında maliyeti arttı.

Soğutucu biraz kalitesiz gibi duruyor ama biraz daha kaliteli bir şey alsam daha iyi değil mi?
Silverstone iyi bir markadır. Genel olarak kule tipi soğutucuların performansı birbirine yakın ve giriş seviyesi sıvı soğutmalara göre daha mantıklı. Giriş seviyesi sıvı soğutmalarda pompa arızası yaşama riski var. Kaliteli bir sıvı soğutma alırsanız da fiyatlar çok yükseliyor.

Geri
Yukarı