GTX 1650S sistemde CS:GO ateş ederken tutukluk yapıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Morqoth

Femtopat
Daha fazla  
Son zamanlarda oyunda ateş ederken sprayin kesildiğini fark ettim ve bu giderek daha da artmaya başladı fakat genelde bu hatanın mousedan kaynaklı olduğunu belirtiyorlar ancak şöyle bir durum var, CS:GO WASP DM server veya herhangi bir Türk CS:GO sunucusuna bağlandığımda böyle bir durumla karşılaşmıyorum. Ateşim kesilmiyor ama FACEIT veya MM oynarken ateşim kesilebiliyor ve bu durum çok canımı sıkıyor. Farem çok da eski degil. Geçtiğimiz haziran ayında almıştım. SteelSeries Rival 110 kullanıyorum, mouse pad SteelSeries QCK Large (henüz 2 aylık). Ayrıca ek olarak sistemi toplayalı 2 ay oluyor. Hiçbir FPS oyununda böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. CS:GO'da Avrupa sunucularına katılınca olması garip geldi sadece. Yardım edebilecek olan varsa şimdiden teşekkür ederim.
Sistemim;
Ryzen 5 3600X, GTX 1650 Super, G.Skill Flare X 8x2 16 GB 3200 MHz RAM, Gigabyte B450M S2H V2 Anakart, 650W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bana eski günleri hatırlattı, GT 420 sistemim vardı ve bende de aynı oyunda aynı sorun oluyordu. Farem Lenovo'nun eski bir faresiydi, bilgisayarım da sorunluydu bu arada. Kasaya en ufak bir darbe gelince sistem kapanıyordu, yüksek ihtimalle sorun PSU'daydı.
söyleyeyim dedim, belki bir şekilde yardımcı olur.

Sorun fare ile ilgili. Bende Rival 110 kullanıyorum. 2 gün önce aynı sorun bende de başladı. Bazen sorunsuz çalışırken bazen basılı tutuşlarda algılamıyor. 5 spray atışının 1 ya da 2 tanesinde atabiliyordum. Fareyi değiştirmen gerek.
Garantiye almak istersen Paint'i aç ve fırça ile daireler çiz, ara ara çizgiler kesiliyorsa sorun farededir.

Sorun fare ile ilgili. Bende Rival 110 kullanıyorum. 2 gün önce aynı sorun bende de başladı. Bazen sorunsuz çalışırken bazen basılı tutuşlarda algılamıyor. 5 spray atışının 1 ya da 2 tanesinde atabiliyordum. Fareyi değiştirmen gerek.
Garantiye almak istersen Paint'i aç ve fırça ile daireler çiz, ara ara çizgiler kesiliyorsa sorun farededir.

Hocam denedim ve Paint de basılı tutarak daireler çizdim mouse duraksamadı hiç mesela Warzone oynarken de basılı tutuyorum ama kesilmiyor sadece CS:GO'da böyle bir sorun yaşıyorum.
Başlatma seçeneklerim;
-Freq 144 -novid -tickrate 128 -threads 12 -D3D9ex mat_queue_mode “2”
Pingden de kaynaklanıyor olabilir, 1000 ping civarı aldığım zamanlarda ben de bu sorunu yaşamıştım :D

Hocam internete kablolu bir şekilde bağlanıyorum ve Avrupa sunucularında pingimmin 40 Max 80 oluyor. Kullanmış olduğum servis sağlayıcı TTNET ve buyurun hız testim internetimde bir sorun görünmüyor HIZTESTI.com.tr ile İnternet bağlantını test et.
BIOS güncelledim ve şu anda ondan mı düzeldi bilmiyorum ama mouse la ilgili sıkıntımı giderdim arkadaşlar aynı sıkıntıyı çeken olursa belki yardımcı olabilir BIOS güncellemek ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum bu çözümün çözüm olup olmadığını fakat dediğim gibi BIOS sürümümü F60F olarak güncelledim ve sorunsuz oynayabiliyorum teşekkür ediyorum ilgilenenlere.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı