GTX 1650S sisteme RX 6600 XT takmak için hangi parçaların yükseltilmesi gerek?

• Konuyu başlatan CBum
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B
Aslında haklısınız, sistemim ne kadara gider sizce?
Yukarıdakilere ek:
GeIL Zenith R3 High Performance 512 GB SSD.
WD Blue 1 TB 7200 RPM HDD.
Dark Diamond Pro Mesh Kasa.
Adata XPG 2x8 GB 3200 Mhz RAM.

Ekipmanlar:
ASUS VG259QR 165Hz Monitör.
MF Product Mekanik Klavye.
Cooler Master CH321 Kulaklık.
Logitech G402 Mouse.

Bir yandan da ekipmanları satmalı mıyım emin değilim, onların benzerini zaten diğer sistemle satın alacağım sonuçta.

Sistemini baştan aşağı güzelce toplamışsın bence hiç satmakla uğraşma derim. Mevcut sistemin 6600 XT'yi biraz kayıplar dışında kaldıracak güçte. Hatta senin bu sistemle RDR2, God of War, Forza Horizon 5 gibi oyunlarda ultra ayarlarda kayıp yaşayacağını bile düşünmüyorum. Benim 3300X bayağı rahat kaldırıyor çünkü.

Sistemini baştan aşağı güzelce toplamışsın bence hiç satmakla uğraşma derim. Mevcut sistemin 6600 XT'yi biraz kayıplar dışında kaldıracak güçte. Hatta senin bu sistemle RDR2, God of War, Forza Horizon 5 gibi oyunlarda ultra ayarlarda kayıp yaşayacağını bile düşünmüyorum. Benim 3300X bayağı rahat kaldırıyor çünkü.

Hocam evet RDR2 az önce bitti, ultrada 50-60 FPS oynadım rahatça.

Aslında haklısınız, sistemim ne kadara gider sizce?
Yukarıdakilere ek:
GeIL Zenith R3 High Performance 512 GB SSD.
WD Blue 1 TB 7200 RPM HDD.
Dark Diamond Pro Mesh Kasa.
Adata XPG 2x8 GB 3200 MHz RAM.

Ekipmanlar:
ASUS VG259QR 165Hz Monitör.
MF Product Mekanik Klavye.
Cooler Master CH321 Kulaklık.
Logitech G402 Mouse.

Şahsen bu aralar sistem satma olayına hiç girişmiyorum. Attığınız ilana gelen mesajlar insanı sinir ediyor. İllaki ölü fiyatına vermeniz gerekiyor ya da haftalarca beklemek. Öğrenciyim diye gelen adama uygun fiyata 5500XT satıyorum benden aldığı fiyatın üstüne 1500TL koyup ilana atıyor. Kasaya fiyat biçmek isterdim fakat pek bir fikrim yok açıkçası aynı karta 5.000 isteyen de var 4.000 de.

Bence tek değişecek parça, işlemcidir. Buna bir de 400 TL'lik bir kule tipi soğutucu aldığınızda olay biter. AMD'nin çoğu işlemcisi ederinin üstüne satılıyor. Sahibinden seçeneği ile en azından R3 3300X-R5 3600 kovalanabilir. Eğer göz karartılacaksa R5 5600X gelecek açısından tercih edilebilir.

Ben 7 2700X ile bir süreliğine 1080p de 3060 Ti kullandım. Çoklu çekirdek kullanabilen oyunlarda çok rahat besliyor fakat iş NPC yapay zekalarını işleme gibi işlemci odaklı bölümlere gelince darboğaz başlıyor. Elindeki işlemci ile darboğaz olur tabii ama bütçen şu an için müsait değilse ekran kartını şimdiden alıp kullanabilirsin. @kino 'nun dediği gibi çok bir kaybın olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı