GTX 1650S Uncherted gibi oyunların sahnelerinde %30 kullanılıyor

SeidEhmedovv

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Uncharted'da veya başka bir aksiyon oyununda ani bir beklenmedik sahne olunca ya da yeni yere girince ekran kartı kullanımı 30'lara kadar anlık düşüyor, bu da çok kasıyor. Sistem 7100 GB RAM yiyor. İşlemci darbogazi yok. Sistemde SSD var. Nedeni ne olabilir?
  • GTX 1650S
  • i5 6500
  • 8 GB RAM
  • HDD, SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ayarlarda 20 FPS gösteriyor. Düşük ayarlarda 60 FPS alıyor sistem. Single RAM yüzünden de drop yiyor ayrıca.

Yuksek ayarda 16 GB RAM istiyor oyun yuzden 20FPS alıyorsunuz dusuk ayarda 8 GB RAM istıyor 60FPS almanız normal RAM takviyesi yaparsanız yuksek ayarda akıcı oynayabilirsiniz.

Yuksek ayarda 16 GB RAM istıyor o yuzden 20FPS alıyorsunuz dusuk ayarda 8 GB RAM istıyor RAM takviyesi yaparsanız yuksek ayarda akıcı oynayabilirsiniz.
Yüksek ayarda akıcı oynayamaz ne yazık ki. AMD için 4 VRAM NVIDIA için 6 VRAM istiyor, arkadaş 4 VRAM'a sahip. Ayrıca işlemci önerilen gereksinimleri karşılamıyor. RAM yükseltirse elbet fark olacaktır ama yüksek ayarda akıcı oynayamaz.

Yüksek ayarda akıcı oynayamaz ne yazık ki. AMD için 4 VRAM NVIDIA için 6 VRAM istiyor, arkadaş 4 VRAM'a sahip. Ayrıca işlemci önerilen gereksinimleri karşılamıyor. RAM yükseltirse elbet fark olacaktır ama yüksek ayarda akıcı oynayamaz.

VRAM sıkıntı cıkarcanı sanmıyorum cunku AMD yonunde 4VRAM istemiş arkadasta GTX1650 var RX570 daha iyi ekran kartı.

@pwleredal @Lexaa60

Doğrusu ve en yakını budur hem işlemcisi daha iyi sistemde yapıldığı halde FPS değerleri böyle;
1680299031493.png

Yüksek ayarlarda 20 FPS gösteriyor. Düşük ayarlarda 60 FPS alıyor sistem. Single RAM yüzünden de drop yiyor ayrıca.
4x4 ram var birini çıkarıp 8 takmayı düşünüyorum rahatlar mı sistem?

Ramdan kaynaklı sıkıntı olduğunu sanmıyorum baksanıza. 7000MB kullanıyor 1 gb daha boş var işlemcimde boş ekran kartı birden 50 lere falan düşüyor oda drop oluşturuyor. Resim drop anı.

1680456329363.png

1GB RAM'ı sistem kullanıyor boşta RAM yok yani artırmanız sistem acısından rahatlar 16 GB yaparsanız daha iyi olur. Drop yemeniz RAM'den kaynaklı oldu bariz açık yani.

Geri
Yukarı