GTX 1650S yüksek sıcaklık değerleri

hakanaktas

Decapat
Selamlar bugün Valorant oynarken PC'nin fanlarının normalden sesli çalıştığını fark ettim görev yöneticisinden kontrol ettiğimde 74 derece gösteriyordu. Bende Valorant'ı kapattım tekrar baktım kapatır kapatmaz bir anda 60 dereceye attı ardında yavaş yavaş 35 dereceye düştü bu nasıl olabilir merak ediyorum benchmark stress testinde bile Max 71 dereceyi görmüştü.

Dosya Ekleri

• Görev Yöneticisi 3.03.2021 00_58_31.png
    Görev Yöneticisi 3.03.2021 00_58_31.png
    43,8 KB · Görüntüleme: 55
Selamlar bugün Valorant oynarken PC'nin fanlarının normalden sesli çalıştığını fark ettim görev yöneticisinden kontrol ettiğimde 74 derece gösteriyordu. Bende Valorant'ı kapattım tekrar baktım kapatır kapatmaz bir anda 60 dereceye attı ardında yavaş yavaş 35 dereceye düştü bu nasıl olabilir merak ediyorum benchmark stress testinde bile Max 71 dereceyi görmüştü.
85 dereceye kadar sıkıntı yok.

Hocam, yüksek deyince endişelendim. Çok yüksek bir değer değil. Fan hızını arttırarak deneyin.

Bende GTX 1650S kullanıcısıyım Valorant'ta %50 ekran kartı kullanımı ve Max 45 derece gördüm bu biraz anormal. Ekran kartı modelim tek fanlı olan ASUS Phoenix GTX 1650S.

%94 kullanım Valorant gibi bir oyun için fazla arkada mining yapmadığına, ekran kartını zorlayacak bir uygulamanın açık olmadığına emin misin?

%94 kullanım nedir hocam? Valorant'ta bu mümkün değil gibi.

Ondan kaynaklı sanırım fakat RAM kullanımıda çok düşük neden böyle bilmiyorum.
Evet dostum bana da çok anormal geldi.

Bende GTX 1650S kullanıcısıyım Valorant'ta %50 ekran kartı kullanımı ve Max 45 derece gördüm bu biraz anormal. Ekran kartı modelim tek fanlı olan ASUS Phoenix GTX 1650.
%94 kullanım Valorant gibi bir oyun için fazla arkada mining yapmadığına, ekran kartını zorlayacak bir uygulamanın açık olmadığına emin misin?

Hayır açık değil boşta iken 35 derece ve Valorant'tan daha çok sistem isteyen oyunlar oynarken en çok 60-68 gördüm.

Ondan kaynaklı sanırım fakat RAM kullanımıda çok düşük neden böyle bilmiyorum.
Evet dostum bana da çok anormal geldi.

Hayır açık değil boşta iken 35 derece ve Valorant'tan daha çok sistem isteyen oyunlar oynarken en çok 60-68 gördüm.
Bende 1650 Super kullanıcısıyım şu ana kadar 55 dereceden fazla görmedim. Sana yardımcı olamayacağım ancak sorunun Valorant'tan kaynaklandığını düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı