GTX 1660 ekran kartında Ultra ayarlarda oyun oynamak zarar verir mi?

Halilcelikk

Centipat
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi GTX 1660 ekran kartına sahibim ve oyunları genel olarak medium da oynuyorum. Oyunları High veya Ultra'da oynarsam ekran kartına bir zararı olur mu?

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi GTX 1660 ekran kartına sahibim ve oyunları genel olarak medium da oynuyorum. Oyunları High veya Ultra'da oynarsam ekran kartına bir zararı olur mu?
Hayır, ne gibi bir zararı olabilir ki?

Hayır zararı olmaz. Ekran kartlarını birçoğumuz oyun için alıyoruz. Yüksek ayarlarda oynamayacaksak süs diye alınmadı sanırım. :) Yalnız oyun oynarken sistem değerlerinin sıcaklıklarını kontrol edebilirsiniz o kadar.

Neden olsun dostum? Olmaz tabii. Kartın oyun için yeterliyse çekersin en üst düzeye, zaten kaldırmazsa düzenli bir FPS almazsın olur biter.

Dostlar sistem belirtmesine gerek yok. 😂

Kartlar genel olarak böyle zarar görmez zaten, "Yüksekte oynadım kartım gitti" mevzusu yok, isteyecekseniz oyun içerisinde ki sıcaklık değerlerini isteyin lütfen...

1650 Super kullanıyorum, her oyunu ultra da oynuyorum bi zararı yok. Zaten güçlü kartlar neden üretilir? Oyunları daha yüksek grafik ayarlarında oynayabilmek için.

Hocam sistemi iyi performans için almadınız mı zaten? Hiç bir zararı olmaz, ara sıra sıcaklıkları kontrol etseniz yeter. 1080P oyunculuk için çok iyi bir karttır 1660S.

Oyunları daha yüksek ayarlarda daha yüksek akıcılıkta oynamak için daha güçlü ekran kartlarını tercih ediyoruz, neden sorun olsun?

Geri
Yukarı