GTX 1660 Rage 2 optimizasyon sorunu

Ayreminis

Hectopat
Herkese iyi akşamlar, hayırlı Ramazanlar. Optimizasyon-kodlama vs alanlarda bilgisi olan ya da oyun geçmişi uzun olan arkadaşlara bir şey danışacağım.

1660 TI ile Rage 2 oynuyorum, oyun genelinde FPS düşmesi-stutter vs sorunlar yaşamadım ama ilginç bir sahne oldu, kapalı bir bina içinde öldürdüğüm ve yerden yatan NPC'ye telefon üzerinden bir video çekeceğim ateş etmeye devam ederken duvara sıçrayan kana baktıkça FPS 90 seviyesinden 40'a kadar indi. Hemen başka bir yere bakıyorum, tak diye tekrar 90'a çıkıyor. Çatışıyorum, uçuyorum kaçıyorum 90, ama yerde yatan ölüye boş boş durmaksızın sıkınca kan sıçrarken nedense 40'a kadar iniyor. Bunu denemek için yine aynı şekilde ölü bir NPC'ye sıktım, artık çok fazla kan duvara sıçrarken yine aynı şekilde düştü. Bunun oyunla alakalı bir optimizasyon sorunu olduğunu varsaydım çünkü oyunda ya da oynanışla alakalı bir sorunum yok. Başka oyunlarda da herhangi bir problem yaşamıyorum. Bunun optimizasyon sorunu olduğunu varsayıp konuyu kapayayım mı, yoksa üstüne düşmem gereken bir şey var mı? Tavsiyelerinizi rica ediyorum, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı