GTX 1660 Sistem Her Oyunu Oynatır mı?

1660 OC Ventus 6 GB, 32 GB RAM, DDR3 i7 4790 bir sistemim var sizce oynatmayacağı oyun var mı?
Her oyunu oynatan bilgisayar diye bir şey olmaz bugün alırsın yarın yeni güçlü sistem gereken oyunlar çıkar oynatmaz. Bu tek kişilik hikaye oyunları için geçerlidir. Pubg gibi online oyunları herkes oynasın diye sistem gereksinimleri düşük tutulur.
1660 OC Ventus 6 GB, 32 GB RAM, DDR3 i7 4790 bir sistemim var sizce oynatmayacağı oyun var mı?
Ayrıca o ekran kartı 4k için yeterli değildir. Ekran kartı tanıtım kısmında 1080p oyunculuk için idealdir yazar.

Örnek olarak o sistem Cyberpunk 2077 oyununda 4K ayarlarda oynatırsan ekran kartı 70+ dereceleri bulur. Yani senin ne beklediğine bağlı ayrıca ekran kartı her oyunda yüksek FPS değildir. CS:GO gibi oyunlar işlemci tabanlıdır.

Şuan ki ve tahmini 1-2 sene içerisinde çıkacak olan oyunların büyük bir kısmını 1080p - Ultra ayarlarda 45-60 FPS civarında oynayabilirsiniz. Ancak sonrasında çıkacak oyunlarda normal olarak bu değerler düşecektir. Eğer RTX 2060 gibi kartlara bütçeniz yetmiyorsa alabileceğiniz en iyi kart 1660 Super olacaktır.

Her oyunu oynatan bilgisayar diye bir şey olmaz bugün alırsın yarın yeni güçlü sistem gereken oyunlar çıkar oynatmaz. Bu tek kişilik hikaye oyunları için geçerlidir. Pubg gibi online oyunları herkes oynasın diye sistem gereksinimleri düşük tutulur.

Ayrıca o ekran kartı 4k için yeterli değildir. Ekran kartı tanıtım kısmında 1080p oyunculuk için idealdir yazar.

Örnek olarak o sistem Cyberpunk 2077 oyununda 4K ayarlarda oynatırsan ekran kartı 70+ dereceleri bulur. Yani senin ne beklediğine bağlı ayrıca ekran kartı her oyunda yüksek FPS değildir. CS:GO gibi oyunlar işlemci tabanlıdır.
İyide ben sana her oyunu oynatırmı demedim şuan 25/09/2020 de oynatmayacağı oyun varmı 1k da bunu söyledim

Yüksek sistem isteyen Witcher 3 gibi düşük de oynatır.
Hocam buyur :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ya senin düşük anlayışın farklı ya sallıyorsun.
Hocam ben her saniye PC toplayıp test edemiyorum.
Hocam ekran kartının gücünü öğrenmek için illa sahip olmaya gerek yok, zibilyon tane gtx1660 testi var hocam, onlara bakıp yazmanız daha mantıklı olur.
Her oyunu oynatan bilgisayar diye bir şey olmaz bugün alırsın yarın yeni güçlü sistem gereken oyunlar çıkar oynatmaz. Bu tek kişilik hikaye oyunları için geçerlidir. PUBG gibi Online oyunları herkes oynasın diye sistem gereksinimleri düşük tutulur.

Ayrıca o ekran kartı 4K için yeterli değildir. Ekran kartı tanıtım kısmında 1080P oyunculuk için idealdir yazar.

Adamın sorduğu GTX1660 ekran kartının oynatmayacağı mevcut bir oyun var mı? Adam gücünün yetmeyeceği oyun var mı diye sormuş ve GTX1660 tüm oyunlara gücü yeten bir kart mı bunu sormuş, senin anlattığınla alakası yok.

Son düzenleme:
Paşalar gibi o
Emin değilim belki de onu da oynatabilir.

Hocam ben her saniye PC toplayıp test edemiyorum. Benim 10 yıllık laptopum var bir öneri yapmakta ya da karar vermekte zorlanıyorum. Lütfen.
Anladım, ben sert çıktım biraz kusura bakma. Yanlış bilgi olmasın diye. Böyle durumlar için şöyle bir en azından oyun testlerine bakmakta fayda var hocam. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı