Çözüldü GTX 1660 Super 25 MH/s'i geçmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

azmiaslann

Femtopat
Daha fazla  
Forumlarda gördüğüm kadarıyla 1660S stok halde bile min. 26-27 MH/s alıyor. Ancak benimki OC yapmama rağmen 25 MH/s'i geçmiyor.
Forumlarda arkadaşların kullandığı OC ayarları ile de denedim ancak yine de 25'i geçmedi. PC'yi daha 2 haftadır aldım. (Hazır sistem, gaming.gen.tr adresinden Mantis 1660S.) Biri yardımcı olursa sevinirim.

Ekran Görüntüsü (1).png

-100mhz core clock ve +1000mhz memory clock verin, power limit'i 75'e çekin ekran görüntüsü atın. Muhtemelen dengesiz ayar verdiğin içindir. Nasıl mavi ekran yemedin merak ediyorum :D

Hemen denicem sağ olun.
Bazı kartlarda özellikle belleği hynix marka olanlarda arttırmak değil de downclock yaparak memory hızını -502 indirmen gerekiyor ve ayrıca power limiti de 62 ye çekersen mining hızın 30-31 arası seyredecektir.

Çözüm
Bazı kartlarda özellikle belleği Hynix marka olanlarda arttırmak değil de downclock yaparak Memory hızını -502 indirmen gerekiyor ve ayrıca Power limiti de 62'ye çekersen mining hızın 30-31 arası seyredecektir.

Oldu, vallahi de oldu. Ben tamamen umudumu kesmiştim. Vallahi Allah senden razı olsun.

Forumlarda gördüğüm kadarıyla 1660S stok halde bile min. 26-27 MH/s alıyor. Ancak benimki OC yapmama rağmen 25 MH/s'i geçmiyor.
Forumlarda arkadaşların kullandığı OC ayarları ile de denedim ancak yine de 25'i geçmedi. PC'yi daha 2 haftadır aldım. (Hazır sistem, gaming.gen.tr adresinden Mantis 1660S.) Biri yardımcı olursa sevinirim.

Eki Görüntüle 902558
Tam yazacaktım @TheBigStudio benden erken davranmış :D. Ağzına sağlık hocam.
BMW I8 motorlu Passat yapmışsın o ne öyle.
Espriyi doğru yapamamışsın :D. BMW I8 Mini'den devşirme 1.5 I3 motor kullanıyor. 911 motorlu Golf falan deseydin bari.

Bazı kartlarda özellikle belleği hynix marka olanlarda arttırmak değil de downclock yaparak memory hızını -502 indirmen gerekiyor ve ayrıca power limiti de 62 ye çekersen mining hızın 30-31 arası seyredecektir.
Aynı sorun bende de vardı, dediğin yöntemle çözdüm hocam. Konuyu açan arkadaşın da dediği gibi tüm yöntemleri denemiş, umudu kesmiştim. Eyvallah sağol, varol. 👏

Arkadaşlar bende 1660 Super ile deniyorum ilk tecrübem herhangi bir ayar yapmadım karta. Sadece Afterburner indirdim, 20mh/s üstüne çıkmıyor. Burdaki farklı değer ayarlarını denedim ama sonuç hiç degişmiyor hep 20mh/s alıyorum. 6-7 farklı kombinasyon denedim şu an Core clock -100 memeroy +1000 temp 75 bir degişiklik olmadı. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
Bunuda denedim hiç olmadı :)
Core clock 0
Memory clock +750
Fan Speed 61
Power limit 70

Bu ayarlarda 24.5 mh/s yakalım lakin +800 yaparsam hata veriyor ekran kapanıp açılıyor 5 saniye içinde. Ayni şekil Core clock -200'den sonrasında hata alıyorum. Napsam bilemedim 30 küsur mh/s nasıl alıyor millet.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı