GTX 1660 Super Ekran kartı sürekli yüksek frekansta çalışıyor

EfeAlper

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım boşta sürekli aşağıdaki değerlerde çalışıyor. Boşta 55 dereceye kadar çıkıyor. Neden olabilir?

1616440395112.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir virüs yok malwarbytes ile tarama yaptım bir şey yok. GPU kullanımı da düşük.

Herhangi bir virüs yok malwarbytes ile tarama yaptım bir şey yok. GPU kullanımı da düşük.

Boşta 55 derece niye oluyor sanıyorsun? Sen kontrol ettiğinde virüs kendini gizlemek için yapıyordur bunu.

Peki ekran kartı kullanımı gerektiren bir şey kullandığımda olduğundan kötü performans vermesi gerekmez mi?

Virüsün nasıl işlediğini bilemem. Sadece boştayken çalışıyor ya da sende kullandığın sırada performansı etkilemeyecek kadar çalışmaya devam ediyor olabilir.

Gizlenen veya başka program yardımıyla çalışıp gözükmeyen bir virüs ekran kartını sömürüyor olabilir veya yüklediğin bir uygulama da korsan uygulama da olabilir. Programların kullanımlarına bak.

Son düzenleme:
Benzer bir sorun benim sistemimde de mevcuttu. Temiz kurulum yaptıktan sonra tekrar kontrol ettiğimde sorun ortadan kalkmıştı. Fakat bilgisayarda kullandığım uygulamaları yükledikten sonra yine aynı sorun oluştu. Bunun üzerine yüklediğim uygulamaları teker teker silerek soruna neden olan programı araştırdım. Sonuç olarak sistemime yüklediğim solidworks programı bu soruna neden oluyordu. Aslında sorunun kendisi program değildi crackli olarak kullanıyor olmamdı.

Eğer sisteminizde crackli bir uygulama mevcutsa yaşadığın sorunun kaynağı o olabilir.

Not: Daha öncede belirttiğim uygulamayı crackli olarak kullanıyordum. Hiçbir sorun yasatmıyordu taki şu mining furyası oluşana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı