GTX 1660 Super için 144Hz monitör önerisi

ibrahimbilgin

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, sistemim için monitör ihtiyacım var, 144Hz, 1ms, 1080P 24 inç olmasını istiyorum. Genelde oyun ve gündelik işleri yapıyorum. Teşekkür ederim.
Bütçem: 1500 ₺

Sistemim:
Ryzen 5 3600 islemci
2x8GB DDR4 300MHz RAM
GTX 1660 Super ekran kartı
B450M S2H anakart
WD Blue 500GB SSD

Buna bakabilirsiniz.

Alternatif;

Philipps'im avantajları;

Gerçek 8 bit renk derinliği, oldukça yüksek renk gamutları, ortalamanın üstü kontrast oranı, FreeSync Premium desteği ve daha iyi parlaklık.

Asus'un avantajları;

IPS panel.

Seçim sizin.

Hocam GamePower GPR27C144 modeline bakabilirsiniz, kendisi 1080P 144Hz 1ms bir f/p ürünü. Gamepower GPR27C144 27' 144Hz 1ms FreeSync Curved Gaming Monitör Fiyatları ve Özellikleri Buyur bu da linki.
Çok pahalı, F/P değil kesinlikle. Attığım 1500TL'lik Philips'den bile çok daha kötü özelliklere sahip.

Ayriyeten 27"de 1080p pikselleşme yapabilir uzaktan bakılmazsa.

Selamlar, sistemim için monitör ihtiyacım var, 144Hz, 1ms, 1080P 24 inç olmasını istiyorum. Genelde oyun ve gündelik işleri yapıyorum. Teşekkür ederim.
Bütçem: 1500 ₺

Sistemim:
Ryzen 5 3600 islemci
2x8GB DDR4 300MHz RAM
GTX 1660 Super ekran kartı
B450M S2H anakart
WD Blue 500GB SSD
Lenovo G24-10 65FDGAC2TK 23.6" 1ms Full HD LED Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bende de aynı 1660 s var ve oldukça ucuz fiyat performans ürünü bir dearattım ama bulamadım gamepowerin incehesaptaır istersen
bir monitörü vardı onu da bi araştır istersen.

Lenovo G24-10 65FDGAC2TK 23.6" 1ms Full HD LED Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bende de aynı 1660 s var ve oldukça ucuz fiyat performans ürünü bir dearattım ama bulamadım gamepowerin incehesaptaır istersen
bir monitörü vardı onu da bi araştır istersen.
belirttiğim sistemde freesync yani amd teknolojisi var ama nvidia olduğundan ekran kartı o özelliği kullanamazsın sadece yoksa aradığın hepsini karşılıyor

Buna bakabilirsiniz.

Alternatif;

Philipps'im avantajları;

Gerçek 8 bit renk derinliği, oldukça yüksek renk gamutları, ortalamanın üstü kontrast oranı, FreeSync Premium desteği ve daha iyi parlaklık.

Asus'un avantajları;

IPS panel.

Seçim sizin.

Çok pahalı, F/P değil kesinlikle. Attığım 1500TL'lik Philips'den bile çok daha kötü özelliklere sahip.

Ayriyeten 27"de 1080p pikselleşme yapabilir uzaktan bakılmazsa.
Ama benim ekran kartım Nvidia, Freesync Premium benim bir işime yarar mı? Philipsin kutusundan HDMI kablosu çıkıyor mu? Bu kabloyla 144hz alınıyor mu?
Hocam GamePower GPR27C144 modeline bakabilirsiniz, kendisi 1080P 144Hz 1ms bir f/p ürünü. Gamepower GPR27C144 27' 144Hz 1ms FreeSync Curved Gaming Monitör Fiyatları ve Özellikleri Buyur bu da linki.

Arkadaşlar konumda bütçem 1500 TL diye belirtmiştim.

belirttiğim sistemde freesync yani amd teknolojisi var ama nvidia olduğundan ekran kartı o özelliği kullanamazsın sadece yoksa aradığın hepsini karşılıyor
Bu niye bu kadar "ucuz"? Siz kullanıyor musunuz bunu? Gamepower Rampage James Donkey gibi markalari tercih etmiyorum

Ama benim ekran kartım Nvidia, Freesync Premium benim bir işime yarar mı? Philipsin kutusundan HDMI kablosu çıkıyor mu? Bu kabloyla 144hz alınıyor mu?
Philips'den DP ve HDMI çıktığı yazıyor, DP da her türlü 144Hz verir. Ama ikisinden birini gönderiyor da olabilirler, her be kadar belirtilmemiş olsa da.

Kutu içeriğine bakınız;

FreeSync'in Premium olması bir işe yaramaz ama artık FreeSync monitörlerde G-Sync açılabilsiğinden DP ile bağlayarak G-Sync açmanız mümkün.

Ama doğrulanmış olmadığı için çalışmama veya kötü çalışma riski de mevcut.

Gamepower'dan kesinlikle uzak durun. ASUS VP249QGR iyi bir seçenektir. Bu fiyata IPS panele sahip olan tek monitör. DisplayPort kablosu alarak G-Sync kullanabilirsiniz. Maalesef kutudan sadece HDMI çıkıyor.

Bu niye bu kadar "ucuz"? Siz kullanıyor musunuz bunu? Gamepower Rampage James Donkey gibi markalari tercih etmiyorum

Tasarımının çok kötü olması, en berbat renklere ve görüş acısına, aynı zamanda da en ucuz maliyetli panel olan TN panel kullanması, ve ekstra hiçbir özelliği olmaması bir sebep.

150TL için onu almanızı asla ama asla önermem.

Geri
Yukarı