GTX 1660 Super ile Etherium madenciliği yapılabilir mi?

ArdaDemirci

Hectopat
Kek günü
Elimde 1660 Super var. Ama aynı zamanda tek ekran kartım kendisi. Böyle günde 5-6 saat etherium mining yaptırsam kar eder miyim? Ekran kartının ömrü ne kadar olur?
Anakart ASRock B450M-H.

Hocam, zaten Nvidia kartlar Mining için verimli değil. Sorunuzun cevabı ise evet yapılır. Her ekran kartıyla yapılabilir.

Hiçbir şey kazanamazsın yani günde 24 saat çalıştırsan 2$ anca ki bir şey olursa aylık 60$ için kaç binlik karttan olursun.

Ha bu karttan bir daha hemen alabilecek bütçen zaten varsa, "bozulsa da koymaz ne ki bu, bundan zaten 5 tane alabilecek bütçem var" diyorsan dene tabii.

Hocam o kadar parası olan adam da 1660 Super kullanmaz bence :D. Yanlış anlaşılmasın kartı aşağılamıyorum fakat bütçesi belli ha bu arada ben de 1660 Super kullanıyorum :D.

Neredeyse her ekran kartıyla mining yapılır ama ne gerek var. Elde edeceğin değer ancak elektrik faturasını çıkartır. Karta yazık.

Ülkemizde çoğu kişi bilip bilmeden sallıyor. 1660 Super ile gayet de iyi yapılır. Kartınızın ısısı 65 dereceleri geçmediği sürece sıkıntı yok. (Benim yapıyorum da biliyorum, yapmadan konuşmuyorum.) Önemli olan mh/s değerleriniz. İnternetten baktığım kadarıyla 37MH/s değeri var kartınızın yani:

Günlük: $2.47 (₺18.30)
Haftalık: $17.27 (₺128.05)
Aylk: $74.02 (₺548.83) kazanabilirsiniz.

Elektrik giderlerini saymadım tam yükte kaç watt elektrik yediğini mining programını çalıştırıp bilgilendirirseniz aylık gelecek ekstra elektrik faturasını da size söyleyebilirim. Ama rahat rahat şunu diyebilirim ki aylık kazancınız 548'se ve elektrik faturasını da çıkartsak size çok çok rahat 450-475₺ para kalacaktır.

Önemli olan ısıyı 65-70 derece civarlarında tutabilmek.

Daha bugün konuyu açtım ve yeterli bilgilendirmeyi bu işi yapanlar yaptı. Yani sağda solda kartınıza yazık olur, çöp edersiniz, elektriği anca ödersiniz diyenler anca zırvalıyor. Sanki araba çalıştırıyoruz gelecek elektriği zor ödersiniz diyenler var şaka gibi yahu.

Geri
Yukarı