GTX 1660 Super kare limiti kaldırınca %100'de çalışıyor

Hakan^^

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim ekran kartım GTX 1660 Super Gaming X, Witcher 3 oynarken kare limiti kaldırdığım için kartının çalışma oranı %100 oluyor. Sizce böyle oynama devam etsem ekran kartına herhangi bir sorun olur mu?

Dosya Ekleri

• c123c123.png
    c123c123.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 120
Son düzenleyen: Moderatör:
Aşırı ısınmıyorsa sorun olmaz ki normal olan da %100 olması. 30 dakika civarı oynayıp sıcaklıklara bakın, 80 dereceyi geçmediyse gönül rahatlığı ile kullanın.

Uzun vadede ömrünü kısaltacaktır, macun daha hızlı kurur, termal padleri hızlı yanar, elektrik faturanız yüksek gelir. Bunlar dışında herhangi bir sorun olmaz. Benim tavsiyem CS:GO gibi ekran yenilemesinin önemli olduğu FPS oyunları hariç FPS kısıtlamalı olarak oynamanız. Zaten farkı anlamazsınız bile.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, benim ekran kartım GTX 1660 Super Gaming X, Witcher 3 oynarken kare limiti kaldırdığım için kartının çalışma oranı %100 oluyor. Sizce böyle oynama devam etsem ekran kartına herhangi bir sorun olur mu?
Ekran kartından tam verim alıyorsun. Normal olaan bu zaten.

Uzun vadede ömrünü kısaltacaktır, macun daha hızlı kurur, termal padleri hızlı yanar, elektrik faturanız yüksek gelir. Bunlar dışında herhangi bir sorun olmaz. Benim tavsiyem CS:GO gibi ekran yenilemesinin önemli olduğu FPS oyunları hariç FPS kısıtlamalı olarak oynamanız. Zaten farkı anlamazsınız bile.

Bi ateşler salsın demediğin kalmış :D (!)
Bir sorun olmaz ömürden termalden yanmadan. Alakası yok. Üreten firma macunu az sürelimde tasarruf etsinler mi diyorlar.

Ekran kartları zaten %100 kullanım için üretiliyor, FPS kısıtlamayınca ömrü falan kısalmaz sadece daha fazla ısınır ve daha fazla güç tüketir o da zaten elektrik faturasına yansıyacak kadar bir fark oluşturmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı