GTX 1660 SUPER madenciliği için OC önerisi

Rogue One

Femtopat
Daha fazla  
Mining yapmaya başladım. Şu an aldım değerler ortalama 20 MH/s ancak yabancı forumlarda OC'yle bu karttan 32 MH değerinde performans alındığını gördüm. Acaba bilgili arkadaşlar var ise OC için değer tavsiyesi verebilirler mi?

Not: Şu anda kart mining yaparken 60 derece civarlarında seyrediyor. Ben sistemi hazır almıştım ve egzoz fanı yok. Sistemde takılı 2 adet RGB 120 mm fan var.

• ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 Super OC Edition.

OC her sistemde aynı olmaz. Sizin odanızın sıcaklığı bile farkeder. Kendiniz azar azar arttırarak sıcaklık değerlerine bakarak bulmalısınız ne kadar yapmanız gerektiğini.

Ne kaziyorsunuz?. Ornegin ETH kaziyorsaniz asiri dusuk. Denemek icin RX 570'le yapmistim. 28 M/h aliniyordu. Firo'muydu neydi ya da Raven olabilir birinde de 13'tu. Sizin bu 20 M/h hangi coin icin?

edit : Nette o kart icin 26 M/h aliniyor ETH icin demisler.

Son Tahlil:
core clock: +160
memory clock: +1000
basarak furmark testinde %20 fps artışı elde ettim. gpu fanlarını maksimum %70 de çalıştırmama rağmen gördüğüm maksimum sıcaklık değeri 71 dereceyi geçmedi. Şimdi mining de test ettiğimde de ortalama 23mh da fanlar otomatikte 60 dereceyi geçmiyor. ancak yabancı kaynaklarda gördüğüm 32mh değerine nasıl ulaştıklarını anlamadım.

MSI GTX 1660 Super XS OC 6GB ekran kartım var. Ayarlarım bu şekilde. T-Rex miner kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-14_161411.png
    resim_2021-05-14_161411.png
    504,8 KB · Görüntüleme: 161

Geri
Yukarı