GTX 1660 Super sistemde FPS yüksek ama akıcı değil

İşletim sistemi
Windows 10

ygtslck01

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB Crucial CL15 3000MHz
SSD veya HDD modeli
CS3030 XLR 8 PNY
Ekran kartı
Inno3D GTX 1660S
Anakart
Biostar H410MH
İşlemci
i3-10100F
Başlıktaki gibi, adamlar daha ekrana gelmeden sorun yok fakat geldiklerinde kasmaya başlıyor. Oyun kasıyor ve akıcılık gidiyor fakat FPS yüksek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Depolama durumu nedir?

Düzeltiyorum benim hatam başlığı açan arkadaş belirtmiş benim gözümden kaçmış.

165Hz görünümlü 60Hz monitör olabir sorun. Monitör ayarlarınızdan geçerli Hz belirlememiş olabilir misiniz? Bir de buna bağlı olarak FPS sabitlemeyi deneyin lütfen.

i3 10100F GTX 1660S'e rahatça yetebilir. Tüm oyunlarda mı bu sıkıntı yoksa belli oyunlarda mı? Bu sıkıntıyı yaşadığınız oyunlarda NVIDIA kontrol panelinden, önceden oluşturulmuş sanal gerçeklik Kareleri'ni 4, üçlü arabellekleme'yi açık ve düşük gecikme oranı Modu'u Ultra yapıp, oyun içinde V-Sync'i açarak deneyebilirsiniz.

i3 10100F GTX 1660S'e rahatça yetebilir. Tüm oyunlarda mı bu sıkıntı yoksa belli oyunlarda mı? Bu sıkıntıyı yaşadığınız oyunlarda NVIDIA kontrol panelinden, önceden oluşturulmuş sanal gerçeklik Kareleri'ni 4, üçlü arabellekleme'yi açık ve düşük gecikme oranı Modu'u Ultra yapıp, oyun içinde V-Sync'i açarak deneyebilirsiniz.

Tüm.
165Hz görünümlü 60Hz monitör olabir sorun. Monitör ayarlarınızdan geçerli Hz belirlememiş olabilir misiniz? Bir de buna bağlı olarak FPS sabitlemeyi deneyin lütfen.

165 Hz seçili NVIDIA üzerinden.
Hangi oyun olduğunu belirtin. Akıcılığın gitti esnada MSI Afterburner ile sistem verilerinizi takip ediyor musunuz? Ediyorsanız ekran görüntüsü paylaşın ki biz de bakalım. Ayrıca NVIDIA/ASUS görüntü ayarlarından kaynaklı da olabilir.

NVIDIA ASUS görüntü ayarı sorunu nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (31).png
    Ekran Görüntüsü (31).png
    3 MB · Görüntüleme: 55
  • Ekran Görüntüsü (33).png
    Ekran Görüntüsü (33).png
    1,8 MB · Görüntüleme: 56

Geri
Yukarı