GTX 1660 Super Sistemde FreeSync Kullanmak

Mehmet İlal

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 144Hz oyuncu monitörü almayı düşünüyorum ama GTX 1660 Super ekran kartım var. Anladığım kadarıyla NVIDIA G-Sync teknolojisi kullanıyor ancak FreeSync monitör alsam bir problem yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir problem yaşamazsınız ama FreeSync'in yararlarını kullanamazsınız. NVIDIA GeForce G-SYNC Gaming Monitors buradaki linkte G-Sync olmayıp da G-Sync açılabilen onaylı monitörler var (G-Sync Compatible yazanlar.) onaylı olmayanlarda da açılabiliyor ama sıkıntı çıkabiliyor Nvidia garanti vermiyor. Bu videoda da FreeSync olarak satılan ama G-Sync destekleyebilen bir monitörde bu özelliğin nasıl açılacağı anlatılıyor :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Sonuç olarak FreeSync monitör ile Gtx 1660 Super bir sıkıntı yaratmaz ancak listedeki monitörlerden birini alırsanız G-Sync de kullanabilirsiniz.

Ben bu listedeki bir monitörü almasam da G-Sync'i açabiliyorum galiba izlediğim videolara göre ama uyumsuzluk problemi çıkabiliyor.

Ben bu listedeki bir monitörü almasam da G-Sync'i açabiliyorum galiba izlediğim videolara göre ama uyumsuzluk problemi çıkabiliyor.
Evet aynen öyle oluyor mesela ben listede olmayan bir monitörle denedim saçma sapan FPS 48'e sabitlenip duruyordu kapatınca olmuyordu açınca hemen oluyordu.

Anladım o zaman ben en iyi g sycn olandan alayım. Bir de AMD Free sycn ve NVIDIA g sycn yazıyor bazı modellerde acaba üreticiler artık Free sycn olan monitörde g sycn kullanılabiliyor diye mi yazıyor yoksa gerçekten NVIDIA'nin yerleştirdiği cipi bulunduruyorlar mı güvenemiyorum.

Geri
Yukarı