GTX 1660 Super sisteme monitör tavsiyesi

Bütçe
1500-1700

Donanımsever

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Mevcut sistem, R5 3600, MSI GTX 1660 Super ve sair bileşenler şeklinde. BF ve CoD serisi, LoL, CS:GO, GTA, Resident Evil ve benzeri piyasa oyunları oynuyorum. İlerleyen dönemlerde de buna benzer oyunları oynarım. Valorant-PUBG yok. Singleplayer rekabetçi hikaye FPS spor oyunları da duruma göre olabiliyor. Açıkçası monitör piyasasında dikkat etmem gereken nedir, panel farkı nedir, bu sistem için özellik arz eden bir durum var mıdır belirli bir limitten fazla verilir mi bilemediğimden sormak ihtiyacı hissettim. 144 Hz 1080p 1ms herhangi bir monitör alınır mı veya 1440p bu sistem için olmazsa olmaz mı, açıkçası tek seferde alacağım için uzun ömürlü bir teknoloji olursa daha iyi olur. Genel fiyat skalası 1.500-1.700 TL arasında. İnanılmaz iyi bir F/P ürünü varsa 1800 TL civarlarına da çıkabilirim. Boyut olarak 27" tercihimdir ama duruma göre daha aşağısı da olabilir. Bu dönemde kampanyalı kaçırılmaması gereken bir ürün varsa ona da bakabilirim. Önerilerinizi bekliyor olacağım. Teşekkürler.

Herkese selamlar. Mevcut sistem, R5 3600, MSI GTX 1660 Super ve sair bileşenler şeklinde. BF ve CoD serisi, LoL, CS:GO, GTA, Resident Evil ve benzeri piyasa oyunları oynuyorum. İlerleyen dönemlerde de buna benzer oyunları oynarım. Valorant-PUBG yok. Singleplayer rekabetçi hikaye FPS spor oyunları da duruma göre olabiliyor. Açıkçası monitör piyasasında dikkat etmem gereken nedir, panel farkı nedir, bu sistem için özellik arz eden bir durum var mıdır belirli bir limitten fazla verilir mi bilemediğimden sormak ihtiyacı hissettim. 144 Hz 1080p 1ms herhangi bir monitör alınır mı veya 1440p bu sistem için olmazsa olmaz mı, açıkçası tek seferde alacağım için uzun ömürlü bir teknoloji olursa daha iyi olur. Genel fiyat skalası 1.500-1.700 TL arasında. İnanılmaz iyi bir F/P ürünü varsa 1800 TL civarlarına da çıkabilirim. Boyut olarak 27" tercihimdir ama duruma göre daha aşağısı da olabilir. Bu dönemde kampanyalı kaçırılmaması gereken bir ürün varsa ona da bakabilirim. Önerilerinizi bekliyor olacağım. Teşekkürler.

27 inç için 2K önerimdir. 1080p 27 inç'te görüntü hataları olabiliyor.

Daha önceden 27 inç ya da 32 inç 1080p monitör kullandıysanız sorun yaşamazsınız. Sizin alıştığınız piksel yoğunluğu değerine bağlı.

1660S ise 2K için uygun değil.

Panel farkı TN olmadıkça önemsenmesi gereken bir detay, önemli olan renk gamutu ve ürün.

Ağırlıklı olarak rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız;
Veya 24 inçi de olabilir.

Ağırlıklı olarak rekabetçi tarzında oynuyorsanız;

Karma kullanımda Dell S2422HG öneririm.

Önerilen bütün monitörlerin birbirinden farklı olması ve kafamın iyice karışması dışında hepsi mantıklı. Viewsonic markasının bu seviyede bir ürünü var mı acaba. Ya da marka özelinde birşey farkediyor mu. 24 inch konusunda hem fikiriz. Teşekkürler.
Daha önceden 27 inç ya da 32 inç 1080p monitör kullandıysanız sorun yaşamazsınız. Sizin alıştığınız piksel yoğunluğu değerine bağlı.

1660S ise 2K için uygun değil.

Panel farkı TN olmadıkça önemsenmesi gereken bir detay, önemli olan renk gamutu ve ürün.

Ağırlıklı olarak rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız;
Veya 24 inçi de olabilir.

Ağırlıklı olarak rekabetçi tarzında oynuyorsanız;

Karma kullanımda Dell S2422HG öneririm.

Önerilen bütün monitörlerin birbirinden farklı olması ve kafamın iyice karışması dışında hepsi mantıklı. Viewsonic markasının bu seviyede bir ürünü var mı acaba. Ya da marka özelinde birşey farkediyor mu. 24 inch konusunda hem fikiriz. Teşekkürler.
ViewSonic için bu bütçede önerilmesi gereken bir ürünü yok.
Marka olarak da bir şey değişmiyor(TUF dışında 😁).

Bu fiyat aralığında VX2458-C-MHD modeli var ve gayet güzel monitördür.

ViewSonic için bu bütçede önerilmesi gereken bir ürünü yok.
Marka olarak da bir şey değişmiyor(TUF dışında 😁).

Bu fiyat aralığında VX2458-C-MHD modeli var ve gayet güzel monitördür.

27 inç için 2K önerimdir. 1080p 27 inç'te görüntü hataları olabiliyor.

Arkadaşlar selam. Son alım için rahatsız ettim. 2 gündür forumdaki içerikleri okuyarak fikir edinmeye çalıştım ancak yine de tam oturmadı. Yine de var olanlar ışığında bugün siparişi geçmeyi düşünüyorum ki kafamdan çıksın. Malum güvenlik endişeleri ve oluşabilecek mağduriyetler sebebi ile e-ticaret sitelerindeki satıcılardan uzak duruyorum prensip gereği. Gerçekten daha uygun fiyatlı alımlar yapılabilir belki ama bizzat muhatabın kendisi satmıyorsa (doğrudan satıcısının hb Amazon vs olduğu ürünlerdeki gibi) bünyesindeki satıcılardan alım yapmıyorum bu konuda öneriler için beni mazur görün. Bu sebeple İtopya ve MediaMarkt üzerinden alımı yapacağım. Hatta kargo mağduriyetlerinden dolayı mümkünse bizzat yerlerine gidip almayı düşünüyorum. Bu sebeple aşağıda linklerini bıraktığım ürünlere bakıp nihai önerinizi iletebilir misiniz? 24G2U'yu MediaMarkt'ta bulabildim. Ona da alabilirim biraz bütçeyi zorlayıp. Belirttiğim seviyede güvenlik ve satış sonrası sorun oluşturmayacak başka önerileriniz varsa onlara da bakabilirim ama muhtemelen final listesi bunlar. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı