GTX 1660 Super Stress Testi

Corsair 110R. Önde 2 arkada 1 fan var.

Testi aynı şekilde 5 dakika yaptım 45 derece minimum 61 derece maksimum oldu. Sende minimum 60 maksimum 78 gösteriyor. Boştaki sıcaklığı çok yüksek gibi. Ben Corsair 275R kullanıyorum (önü kapalı olan). Kasan yeni mi yoksa eski mi? Ön taraftaki hava girişleri temiz mi? Tıkalı olmasın.

Oyun sıcaklıkların asıl önemli olan ama kartın boşta 60 derecelerde geziyorsa iyi değil ve sebebini bulmak gerekli.

INNO 3D için iyi değerler oyunlarda 75 dereceyi geçmez diye tahmin ediyorum FurMark extra zorlayan bir yazılım.

Testi aynı şekilde 5 dakika yaptım 45 derece minimum 61 derece maksimum oldu. Sende minimum 60 maksimum 78 gösteriyor. Boştaki sıcaklığı çok yüksek gibi. Ben Corsair 275R kullanıyorum (önü kapalı olan). Kasan yeni mi yoksa eski mi? Ön taraftaki hava girişleri temiz mi? Tıkalı olmasın.

Oyun sıcaklıkların asıl önemli olan ama kartın boşta 60 derecelerde geziyorsa iyi değil ve sebebini bulmak gerekli.
Arka arkaya iki test yaptım kart soğumadığından dolayı boşta o değerler görünüyor. Önce normal Furmark testi yaptım ardından 8X stress testine soktum.

Arka arkaya iki test yaptım kart soğumadığından dolayı boşta o değerler görünüyor. Önce normal Furmark testi yaptım ardından 8X stres testine soktum.

Tamamdır. Oyunlardaki değerlerin en önemlisi. 75 üzerine çıkmadıkça pek sorun olmayacaktır, bu tarz kasaların hava girişleri çabuk tıkanabiliyor tozdan ötürü. 1-2 haftada bir elektrik süpürgesinin ucuyla dıştaki filterenin üzerinden geçersen iyi olur. Bizim kedinin tüyü bile yapışıyor bazen. 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı