GTX 1660 Super undervolt

Özgür Adam

Hectopat
Yer
Bursa
Merhabalar halihazırda kullandığım MSI GTX 1660 Super Gaming X kartım var. Son zamanlarda ısınmaya başladı. Undervolt yapmak istiyorum istiyorum. Fakat nasıl yapılacağını tam bilmiyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. İyi aksamlar.

MSI Afterburner uygulamasını indirip çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Uygulamanın tek bir arayüzü var ve çok basit bir arayüz. Arayüzde ki ibreleri inceleyin ya da internet bakın yaparsınız.

Sizinle aynı kartı kullanıyoruz, undervolt yaparken ben bu sayfadan yararlandım. Türkçeye çevirip adım adım ilerleyebilirsiniz. Takıldığınız bir yerde de yardımcı olurum.

Undervolt yapmadan önce 76 dereceyi görüyordu kartım. 850mv - 1905MHz konfigürasyonlu undervolt profilim ile 71 dereceyi geçmiyor artık.

Sizinle aynı kartı kullanıyoruz, undervolt yaparken ben bu sayfadan yararlandım. Türkçeye çevirip adım adım ilerleyebilirsiniz. Takıldığınız bir yerde de yardımcı olurum.

Undervolt yapmadan önce 76 dereceyi görüyordu kartım. 850mv - 1905MHz konfigürasyonlu undervolt profilim ile 71 dereceyi geçmiyor artık.

Teşekkür ederim. Aslında benim kartım 72 73 derecede çalışıyor kasamda sadece egzoz fanı olduğu için bu dereceler yüksek geliyor bana hava akışı iyi olan bir kasaya sahip olsam 64 65 dereceyi geçmez diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı