GTX 1660 Super'den RTX 3050'ye geçilmeli mi?

Addvar

Kilopat
Makaleler
4
Palit GTX 1660 Super GP OC ekran kartımın garantisi hâlâ devam etmekte. İkinci el olarak hangi fiyattan satabilirim? RTX 3050'ye geçmeye değer mi ya da bir zararım olur mu? Geçmek istememin sebebi DLSS özelliği. RTX 3050'in GTX 1660S'den fazla farkı yok ama DLSS özelliği sayesinde çok fazla fark oluyor.

İşlemci: i5 9400F.
Anakart: ASRock Z370 Pro4.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat belli olsun hocam da bakarsınız duruma.
Tamam hocam. Peki satacak olsam garantili Palit GTX 1660S GP OC ne kadara gider? 6 aydan fazla garantisi vardır diye düşünüyorum.
Aralarındaki neredeyse tek fark DLSS ve RTX cüzi bir miktarla alınmayacaksa değmez.
DLSS benim için büyük bir şey. Grafikte çok az farkla gerçekten çok fazla FPS elde ediliyor.

Benim de konu sahibi arkadaş gibi yükseltme düşüncem var, diğer üyeler geçilmez felan demiş ama neredeyse hiç fark ödemeden ışın izleme ve dlss elde etmek gayet cazibeli bence. Üstelik fazladan 2 gb Vram kazanıyoruz.

Eğer aynı fiyata denk gelirse ya da cüzi bir fiyat vererek geçilebiliyorsa mantıklı hareket olabilir RT performansı zaten kullanmazsınız ama DLSS her türlü avantaj hem daha güncel bir kart ve 2 sene daha garantili olacak. 1660S'ten biraz daha güçlü gibi ve 8GB vram var ama güç farkı çok az. RTX 3050 ile 1660S ve 1660TI aynı ya da yakın fiyatta olursa kimse artık 1660S ve 1660TI ekran kartlarını almaz diye düşünüyorum.

Tamamen fiyata bağlı tahminimce 7/8 k gibi bir fiyata gelecek.
Şu an 1660S'in ciddi bir mining avantajı var RTX3000 serisinin çoğu LHR ile geldiğinden dolayı miningcilerin çoğu 1660S'yi kullanmaya başladı o yüzden iyi bir fiyata satarsanız gayet mantıklı oluyor. Ama eklemekte fayda var RTX3050 ile mining yapma düşünceniz varsa 1660S daha iyi.

Tamamen fiyata bağlı tahminimce 7/8 k gibi bir fiyata gelecek.
Şu an 1660S'in ciddi bir mining avantajı var RTX3000 serisinin çoğu LHR ile geldiğinden dolayı miningcilerin çoğu 1660S'yi kullanmaya başladı o yüzden iyi bir fiyata satarsanız gayet mantıklı oluyor. Ama eklemekte fayda var RTX3050 ile mining yapma düşünceniz varsa 1660S daha iyi.
Mining yapma düşüncem yok, Hynix marka belleklere sahip kart da. RTX 3050'nin çıkış fiyatına göre satmayı düşünüyorum. RTX 3050 ile takas yapan bir miningci olursa ne mutlu. :D

Aynı karta sahibim, miningle işim yok. 1080P oyuncusuyum ve dediğin gibi DLSS özelliği çok cazip geliyor. RTX 3050'nin çıkış fiyatına göre ben de 1660S'yi satıp geçebilirim.

Bir de ne zaman ülkemizde satışa çıkacak bilgisi olan var mı?

Geri
Yukarı