GTX 1660 Ti bilgisayar toplama

Alim Akyıldız

Decapat
İyi akşamlar. Ben bilgisayardan pek anlamam, bilgisayar toplayacağım kendimce bir araştırdım yorumlarınızı bekliyorum. RAM Kingston HyperX 8GB DDR4 3200MHZ X2, işlemci AMD Ryzen 5 2600X 4, 25 GHz, SSD Samsung 860 Evo 250GB SATA3, sıvı soğutma Cooler Master Masterliquid Lite 120 ekran kartı ASUS GeForce GTX 1660 Ti ROG STRIX 6GB ana kart ve güç kaynağı önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
2600x için bence gereksiz masraf yapmış olursunuz. İşlemci ile çok işiniz olmayacaksa 2600 işinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Overclock yapmayacaksanız sıvı soğutma için de masraf yapmanıza gerek yok diye düşünüyorum. Ayrıca aynı şekilde ROG STRIX modellerinin performans açısından diğer modelleriyle pek bir farkı yok fakat sırf soğutma için o kadar para verilmeyeceğini düşünmüyorum. Onun dışında sistem güzel :). Güç kaynağı benimki süper uyabilir, çok memnunum.

Ryzen 2600 alabilirsiniz stok fanı fazlasıyla iş görür.Sıvı soğutmaya boş yere para vermeyin.Güç kaynağı olarak cooler master,fsp,evga,seasonic,corsair 600W 80+ Bronze alabilirsiniz.Anakart olarak ta B450 yonga bir kart alabilirsiniz uygun fiyatlı mesela gigabyte b450m s2h veya msı b450m pro m2 v2.Son olarak ta ekran kartında strixe o kadar para vermeyin derim he bütçe sıkıntınız yoksa başka tabi ama dediğim parçalar ile sizin yazmıs oldugunuz ekran kartlı sistem burda belirttiğim işlemci,soğutucu ve daha hesaplı gtx 1660 ti ile cok daha fazla bütçeden tasarruf edersiniz.

Bütçe belirtin.
CPU olarak, Ryzen 5 2600 alabilirsiniz.
Anakart : B450M S2H veya herhangi bir modeli, bütçeye bağlı birşey.
RAM : 8GB 3000MHz yeterli. ( Corsair ve XPG uygun fiyatlara satılıyor )
PSU : 600W 80+ Sharkoon, Silverstone, High Power tercih edilebilir.
Sıvı soğutmaya gerek yok.Ekran kartı olarak MSI Ventus alabilirsiniz mesela.

Aslında tam olarak bi bütçem yok. 5 bin 6 arası 7 bine de çıkabilirim belki. Ayrıca bu sistemi uzun bi süre kullanmayı düşünüyorum o yüzden çokta kısmak istemiyorum.
Arkadaşlar diğer parçalar kafama oturdu az buçuk beni ilerde de üzmeyecek bi ekran kartı önerirmisiniz size zahmet.

Son düzenleme:
Aslında tam olarak bi bütçem yok. 5 bin 6 arası 7 bine de çıkabilirim belki. Ayrıca bu sistemi uzun bi süre kullanmayı düşünüyorum o yüzden çokta kısmak istemiyorum.
Arkadaşlar diğer parçalar kafama oturdu az buçuk beni ilerde de üzmeyecek bi ekran kartı önerirmisiniz size zahmet.
GTX 1660 Ti veya RTX 2060.İşlemci olarak i5 9400F öneririm.

İtopya`da bu sistemi bulup bazı değişiklikler yaparak alın.
Ben yaptım zaten, yani aynısı almanızı öneriririm.

Dosya Ekleri

• 5500-6000TL İTOPYA-1660Tİ 9400F.png
    5500-6000TL İTOPYA-1660Tİ 9400F.png
    88,8 KB · Görüntüleme: 111
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı