GTX 1660 Ti FPS düşüşü

Hİberian

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar cumartesi günü farming Simulator 19'u normal bir şekilde oynadım sistemi kapattım ve Pazar sabahına kadar da açmadım. Pazar sabahı Assassin's Creed: Vallhala oynamak istediğimde oyuna patch gelmiş olduğunu gördüm ve indirdikten sonra oyunun normalde 50 FPS çalışırken 9-10 FPS'e düştü. Tabii ki doğal olarak patch dolayısıyla bir sorun sandım. Daha sonra Ultra ayarlarda 120 FPS oynadığım Doom Eternal oyununa girdiğimde onda da aynı durumu yaşadım, 19 FPS civarı alıyordum. Bir gün önce oynadığım FS19'a da girdim durum onda da aynı. Sistem 2. yılını doldurmadı temizliği 2 hafta önce yapıldı, ısınma sorunu olmadı, BIOS güncel. DDU kullanarak ekran kartı sürücüsünü yeniden yükledim netice vermedi. Virüs taraması falan standart denedim zaten.

Sistemim:

Ryzen 5 2600.
ASUS NVIDIA GTX 1660 Ti Dual OC.
MSI B450 M.2 Pro.
2x8GB RAM toplamda 16 GB.
Windows 10.

Sistem boşta bileşenleri normal değerlerde çalışıyor. AC: Vallhala Benchmark sonuçlarına göre GPU %100 CPU %20 seviyesinde (bildiğim kadarıyla normal). Dediğim gibi ısınma sorunu hiç yaşamadım hala da yaşamıyorum sistemde oyun harici programlarda falan performans, hız düşüşü yok. Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler.
Fps drop sorunu değildir. Verdiğim değerlerin üstüne cıkmıyor fps.

Son düzenleme:
Arkadaşlar cumartesi günü farming Simulator 19'u normal bir şekilde oynadım sistemi kapattım ve pazar sabahına kadar da açmadım. Pazar sabahı Assassin's Creed: Vallhala oynamak istediğimde oyuna patch gelmiş olduğunu gördüm ve indirdikten sonra oyunun normalde 50 FPS çalışırken 9-10 FPS'e düştü. Tabii ki doğal olarak patch dolayısıyla bir sorun sandım. Daha sonra Ultra ayarlarda 120 FPS oynadığım Doom Eternal oyununa girdiğimde onda da aynı durumu yaşadım, 19 FPS civarı alıyordum. Bir gün önce oynadığım FS19'a da girdim durum onda da aynı. Sistem 2. yılını doldurmadı temizliği 2 hafta önce yapıldı, ısınma sorunu olmadı, BIOS güncel. DDU kullanarak ekran kartı sürücüsünü yeniden yükledim netice vermedi. Virüs taraması falan standart denedim zaten.

Sistemim:

Ryzen 5 2600.
ASUS NVIDIA GTX 1660 Ti Dual OC.
MSI B450 M.2 Pro.
2x8GB RAM toplamda 16 GB.
Windows 10.

Sistem boşta bileşenleri normal değerlerde çalışıyor. AC: Vallhala benchmark sonuçlarına göre GPU %100 CPU %20 seviyesinde (bildiğim kadarıyla normal). Dediğim gibi ısınma sorunu hiç yaşamadım hala da yaşamıyorum sistemde oyun harici programlarda falan performans, hız düşüşü yok. Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler.
FPS düşmesi sorunu değildir. Verdiğim değerlerin üstüne cıkmıyor FPS.

GeForce Experience'da oynamak istediğin oyuna gir sonra oyunu optimize et der misin belki bir faydası olabilir.

GeForce Experience'da oynamak istediğin oyuna gir sonra oyunu optimize et der misin belki bir faydası olabilir.

Maalesef sistem geçen gün arıza tespite gitti ve acı haber geldi yine de teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı