GTX 1660 Ti laptop inşaat mühendisliği programlarını destekler mi?

ahmetxlordd

Femtopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba, öncelikle sizlerin yardımına ihtiyacım var. 2 sene sonra üniversiteye gideceğim. İnşaat mühendisliği okumak istiyorum. Bana üniversitedeki kullanacağım programlarda 1660 Ti iş görür mü? Diğerleri: i7 10750H - 16 GB RAM.
Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Hepinize merhaba, öncelikle sizlerin yardımına ihtiyacım var. 2 sene sonra üniversiteye gideceğim. İnşaat mühendisliği okumak istiyorum. Bana üniversitedeki kullanacağım programlarda 1660 Ti iş görür mü? Diğerleri: i7 10750H - 16 GB RAM.
Çok çok rahat bir şekilde hem programları açar hem de çok güzel oyun performansı verir.

Evet.

Bant genişliği ve VRAM kullanımı için modeline dikkat etmenizde fayda var, GPU performansı olarak da teknik resimde sorun çıkarmaz. Ek sistem gereksinimlerine buradan göz atabilirsiniz.

Teşekkürler.
Görür ama hangi laptop ve bütçe?

Teşekkürler.
Görür kısmen.

Teşekkürler.

AutoCAD, sap2000, sta4 ve probina tarzı programlar için yeterli. Render alınan daha ağır programlarda iş değişebilir ama o tür programlar daha çok mimari ve makine mühendisliğinde kullanılıyor.

Profesyonel seviyede tasarımlar ve analizler için zaten iş istasyonu gerekiyor. Bende i5 10210u işlemci var ve Ansys'te sadece dış tasarımı olan bir örnek Audi'nin akış analizini yapayım dedim ve hesap ettiğim süre 0.01 saniye, tam güç modunda 20 dakikayı geçti daha da devam ediyordu sonra da zaten kapattım programı 😂. Bunları hesap eden bilgisayarlar gerçekten çok güçlüler.

Geri
Yukarı