GTX 1660 Ti laptop inşaat mühendisliği programlarını destekler mi?

Profesyonel seviyede tasarımlar ve analizler için zaten iş istasyonu gerekiyor. Bende i5 10210u işlemci var ve Ansys'te sadece dış tasarımı olan bir örnek Audi'nin akış analizini yapayım dedim ve hesap ettiğim süre 0.01 saniye, tam güç modunda 20 dakikayı geçti daha da devam ediyordu sonra da zaten kapattım programı 😂. Bunları hesap eden bilgisayarlar gerçekten çok güçlüler.

Yani iyi mi ben tam anlayamadım. Teşekkürler.
12 bin liraya bu laptop çok daha performanslı olacaktır. İnşaat mühendisliği için 1650 Ti bile fazla fazla yeter. Bilg müh okudum, çok fazla inş ve MAK müh arkadaşlarım var.

2 yıl sonrası için konuştun değil mi kafam çok karıştı.

12 bin liraya bu laptop çok daha performanslı olacaktır. İnşaat mühendisliği için 1650ti bile fazla fazla yeter. Bilg müh okudum, çok fazla inş ve mak müh arkadaşlarım var.

Kesinlikle bunu alın. Hem oyunlarda da daha iyi performans verir, hem de işlemcisi çok daha önde yani daha uzun ömürlü olacaktır.

İnşaat mühendisliği için bu kadar çıkmanıza gerek yok fakat 12.400'e kadar çıktıysanız MSI GP65 10SDK-819 almanız saçma olur Legion 5 varken. Tabiri caizse her kulvarda tokatlar Legion 5. 😁

Kesinlikle bunu alın. Hem oyunlarda da daha iyi performans verir, hem de işlemcisi çok daha önde yani daha uzun ömürlü olacaktır.

İnşaat mühendisliği için bu kadar çıkmanıza gerek yok fakat 12.400'e kadar çıktıysanız MSI GP65 10SDK-819 almanız saçma olur Legion 5 varken. Tabiri caizse her kulvarda tokatlar Legion 5. 😁

Ekran kartı için değil mi?
6 yıl mühendislik programları çalıştırır mı?

Ekran kartı için değil mi?
6 yıl mühendislik programları çalıştırır mı?
Grafik işlem gerektiren mühendislik programları bu cihazın getir götürünü yapar. @technope hocamın da dediği gibi, 1650/1650ti bile iş görür rahatlıkla. Şakayla karışık anlatıyorum diye hevesli bir genç olduğumu sanmayın he.

Ciddi konuşacaksak, grafik/tasarım gibi işler içi kullanılan mühendislik uygulamaları öyle sanıldığı gibi über makinelere ihtiyaç duymazlar. giriş/orta seviye bir Nvidia/AMD kartı işinizi görür genelde. Ablam CAD uygulamalarını GTX 1050 ile rahat rahat kullandı tüm üniversite hayatı boyunca (Legion Y520). Tabii teknoloji ve o programların gereksinimleri değişebiliyor fakat çılgın bir değişim söz konusu olmuyor uzun vadede bile. O yüzden bu fiyatı gözden çıkardıysanız Legion 5 en iyi seçenek.

6 yıl kaldırır mı? Evet, fakat o programları hayatı boyunca kullanmış, deneyimlemiş veya etrafından çokça duymuş olan @technope hocam daha iyi bir tahmin sunar. Hocam, 6 yıl gibi bir sürede bu programların sistem gereksinimleri konusunda tabiri caizse "uçma" gibi bir ihtimali var mı? Bana pek yok gibi geliyor.

Annem de AutoCAD, NetCAD gibi programları 4 GB DDR3 RAM ve Intel i3-4005U ile kullanıyor.
Fiyatı bana fazla geldi ama bende de GTX 1660 var yani bir alt modeli ama en iyi oyunu bile Ultra'da kasmadan oynatıyor.
Yani aynı özellikleri daha ucuza bulmanız yararınıza olur ama onun dışında sorun yok.

Annem de AutoCAD, netcad gibi programları 4 GB DDR3 RAM ve Intel i3-4005u ile kullanıyor.
Fiyatı bana fazla geldi ama bende de GTX 1660 var yani bir alt modeli ama en iyi oyunu bile Ultra'da kasmadan oynatıyor.
Yani aynı özellikleri daha ucuza bulmanız yararınıza olur ama onun dışında sorun yok.

Çok teşekkür ederim.
Grafik işlem gerektiren mühendislik programları bu cihazın getir götürünü yapar. @technope hocamın da dediği gibi, 1650/1650ti bile iş görür rahatlıkla. Şakayla karışık anlatıyorum diye hevesli bir genç olduğumu sanmayın he.

Ciddi konuşacaksak, grafik/tasarım gibi işler içi kullanılan mühendislik uygulamaları öyle sanıldığı gibi Uber makinelere ihtiyaç duymazlar. giriş/orta seviye bir Nvidia/AMD kartı işinizi görür genelde. Ablam Cad uygulamalarını GTX 1050 ile rahat rahat kullandı tüm üniversite hayatı boyunca (Legion Y520). Tabii teknoloji ve o programların gereksinimleri değişebiliyor fakat çılgın bir değişim söz konusu olmuyor uzun vadede bile. O yüzden bu fiyatı gözden çıkardıysanız Legion 5 en iyi seçenek.

6 yıl kaldırır mı? Evet, fakat o programları hayatı boyunca kullanmış, deneyimlemiş veya etrafından çokça duymuş olan @technope hocam daha iyi bir tahmin sunar. Hocam, 6 yıl gibi bir sürede bu programların sistem gereksinimleri konusunda tabiri caizse "uçma" gibi bir ihtimali var mı? Bana pek yok gibi geliyor.

Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı