GTX 1660 Ti laptopta oyunlarda donmalar oluyor

sefabadur

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yaklaşık 2 3 hafta önce ASUS TUF Gaming FX506LU-HN053 laptop aldım. Düne kadar hiçbir sorun yaşamazken dünden beri Valorant ve GTA 5 oynarken sürekli drop giriyor, FPS düşmüyor anlık ama oyun donup geri açılıyor. Çok fazla anlamıyorum bilgisayardan ancak bu durum beni tedirgin etti. Bilgisayarımda sadece Valorant ve GTA 5 yüklü, bunlar da SSD içerisinde.

Bilgisayarımın özellikleri:
Intel Core i5-10300H 2.50
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
8 GB RAM 2933 MHz.
250GB SSD.
1TB HDD.

Eğer ekran kartınız çok ısınıyorsa belirli bir sıcaklıktan sonra kendi gücünü azaltıyor aynısı bende de oluyor. Oyun içindeyken ekran kartınızın sıcaklığına bakarsanız kesin olarak anlamış oluruz. Sıcaklık sınırını bazı programlar ile değiştirebilirsiniz fakat bazı ekran kartlarında değişmiyor. Çözüm olarak laptop soğutucusu alabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yaklaşık 2 3 hafta önce ASUS TUF Gaming FX506LU-HN053 laptop aldım. Düne kadar hiçbir sorun yaşamazken dünden beri Valorant ve GTA 5 oynarken sürekli drop giriyor, FPS düşmüyor anlık ama oyun donup geri açılıyor. Çok fazla anlamıyorum bilgisayardan ancak bu durum beni tedirgin etti. Bilgisayarımda sadece Valorant ve GTA 5 yüklü, bunlar da SSD içerisinde.

Bilgisayarımın özellikleri:
Intel Core i5-10300H 2.50
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
8 GB RAM 2933 MHz.
250GB SSD.
1TB HDD.

Hocam prize takılı oynamıyorsanız FPS düşüşü normaldir.

Eğer ekran kartınız çok ısınıyorsa belirli bir sıcaklıktan sonra kendi gücünü azaltıyor aynısı bende de oluyor. Oyun içindeyken ekran kartınızın sıcaklığına bakarsanız kesin olarak anlamış oluruz. Sıcaklık sınırını bazı programlar ile değiştirebilirsiniz fakat bazı ekran kartlarında değişmiyor. Çözüm olarak laptop soğutucusu alabilirsiniz.
ekran kartı sıcaklığını test edip söyleyeceğim teşekkürler
MSI Afterburner yükleyip oyun içerisindeyken sıcaklık değerleri nedir bakar mısın? Oyuna girerken FAN hızını en yükseğe çekip dene bir de.
bugün bunu test edip söyleyeceğim yeni bilgisayarda bu sorunu yaşamam moralimi çok bozdu hocam
Hocam prize takılı oynamıyorsanız FPS düşüşü normaldir.

Prize takılı oynuyorum özellikle sorun yaşamamak için ama anlamadım.
• 8 GB RAM en büyük sorun.
• Sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Yakın zamanda 16 GB yapmayı düşünüyorum sıcaklığıda test edeceğim bugün.
MSI Afterburner yükleyip oyun içerisindeyken sıcaklık değerleri nedir bakar mısın? Oyuna girerken fan hızını en yükseğe çekip dene bir de.

Yaklaşık 2 3 saat en yüksek kalitede GTA 5 oynayarak denedim ekran kartı 79 derece üstüne çıkmadı işlemci ise 75 85 sularındaydı.
Yaklaşık 2 3 saat en yüksek kalitede GTA 5 oynayarak denedim ekran kartı 79 derece üstüne çıkmadı işlemci ise 75 85 sularındaydı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı